Спеціальні потреби

Беркут тисне Євромайдан. Перші реакції світу


5-й канал повідомляє про події у Києві. Кадр з ефіру
Вночі спецпризначенці "Беркуту" розпочали наступ на Євромайдан. Під прикриттям спецпідрозділу, який відтісняв мітингувальників, працівниками МНС та жеків було розібрано барикади встановлені на прилеглих до Майдану Незалежності вулицях.
Пряму трансляцію подій веде Громадське ТВ та Радіо Свобда. Про розвиток подій, зокрема реакції на них світу, також можна дізнаватись на Facebook-сторінці "Голосу Америки".

У соціальних мережах повідомляється про побиття народних депутатів Іллєнка, Медуниці, Пишного. Поширені повідомлення, що правоохоронці забирали людей з Майдану та били.
Повідомлялось про блокування проїзду до центру міста з боку ДАІ.
Будівля КМДА досі знаходиться під контролем мітингувальників. На Майдан продовжують прибувати люди.
Події у Києві у прямому ефірі також транслюють світові канали Сі-Ен-Ен, Бі-Бі-Сі та Євроньюз.

З заявами щодо подій вже виступили ряд представників міжнародних організацій, послів держав та громадських діячів.
Так Кетрін Ештон, яка перебуває у Києві із візитом, повідомила, що у влади не було потреби діяти під покровом ночі.
"Діалог з політичними силами та суспільством і використання аргументів - це завжди краще, ніж аргумент сили", - повідомляє Facebook сторінка Представництва ЄС в Україні.
Посол США, Джеффрі Пайєтт порівняв витримку опозиції перед лицем правоохоронців із витримкою Ганді.
А колишній голова офісу НАТО в Україні Джеймс Грін закликав на своїй сторінці у Facebook до негайного запровадження санкцій проти керівництва України.

Наша відповідь повинна бути ... мовою, яку зрозуміють бандити
Джеймс Грін, екс-голова офісу НАТО в Україні
"Час для терпіння закінчився", - пише Грін.
"Демократичні країни мають рішуче діяти на підтримку Українців, які сьогодні вночі захищають демократію на Майдані. Тим, хто пригнічує свої народи, краде їхнє майбутнє та б'є їх дітей не можна дозволяти насолоджуватись добрим життям у інших країнах, у той час як свої власні вони перетворюють на тюрму", - вважає Джеймс Грін.
"Наша відповідь повинна бути чіткою, не у дипломатичних комюніке, а мовою, яку зрозуміють бандити : санкції, арешт активів та презирство!", - написав колишній голова офісу НАТО в Україні Джеймс Грін.
XS
SM
MD
LG