Спеціальні потреби

Росія навіть з Україною не буде наддержавою - ЗМІ


Міжнародні видання намагаються розібратись у ситуації у Києві. Шукають мотиви учасників процесу і дають прогнози. Встигнути за темпом подій у Києві їм важко, наприклад ще 1-го грудня поважний «Форбс» потішив новиною від Девіда Рапози – мовляв українці вже переконали Януковича переглянути рішення про відмову від Асоціації з ЄС.

Персональні санкції проти Януковича та його синів - це можливо єдиний засіб запобігти подальшому кровопролиттю
Девід Креймер, Дім Свободи
Чимало видань обмежуються лише оглядом подій. Натомість аналітики, експерти – дають і поради і прогнози, і – серед іншого – закликають Захід відмовитись від кліше про «житницю Європи» та «ключ до геополітичної гри на Сході», і побачити Україну такою, яка є насправді, бідною країною, люди якої просто мають мрію стати частиною Заходу.

Вівторковий «Вашингтон пост» пише, що масові протести поставили під сумнів здатність Януковича дати Москві, те чого вона хоче – вірність України.«Росія хотіла зробити Януковича поступливішим, але якщо він слабкий, то яка користь з такого партнера», - цитує видання російського політолога Бориса Макаренка, який задається питанням «Невже Янукович не розумів, що розколює країну».

Макаренко вважає, що українці діють від щирого серця, і виступають проти тих, хто хоче забрати у них мрію.

Зрештою і російські політики можуть зрозуміти, що Захід не має відношення до цих протестів – каже політолог.

Стаття також містить відповіді для американської аудиторії: Чому США мають звертати увагу на Україну?

Самого споглядання з боку Заходу буде недостатньо – твердить президент «Дому Свободи» Девід Креймер у колонці опублікованій тим же виданням. У статті з промовистою назвою «Корумпований лідер України» колишній високопосадовець США наголошує :

«Персональні санкції проти Януковича та його синів - це можливо єдиний засіб запобігти подальшому кровопролиттю, добитись звільнення Тимошенко та розблокувати закони, які не дають Кличкові брати участь у виборах президента, та відновити сподівання українців на інтеграцію до Заходу».

Саме це буде реальним знаком підтримки українцям, які намагаються зірвати вже другу спробу Януковича поховати майбутнє України – вважає Креймер.

Автор також приєднується до свої колег-експертів у заклику до міністрів країн ОБСЄ проігнорувати зустріч організації у Києві і дати Януковичу зрозуміти, що подальше використання сили проти мітингувальників зробить неможливими будь-які угоди з Європою.

Креймер вказує, що Янукович ставить персональні інтереси вище інтересів країни і використовує владу для збагачення.

Відміна другого туру президентських виборів це наступна мета президента України, - переконаний Креймер.

Якщо Росія таки отримає Україну, вона зрештою, стане не сильнішою, а слабшою
Марк Адоманіс для "Форбс"
«Єдина можливість для Януковича лишитись при владі – це ув’язнення опонентів і повне відсторонення їх від політичного процесу», - переконаний Креймер.

Трохи іншої думки притримується інший експерт – помічник професора Політології Пенсильванського університету Джулія Ґрей у блозі опублікованому у середу на сайті «Вашингтон пост». Автор переконана, що на сьогоднішній момент Україна більше виграли би від зближення зі Сходом.

Через схему субсидій для сільського господарства, які діють у ЄС, місця для продуктів українських фермерів на ринку не надто багато, - вважає Ґрей. На додачу ускладнення відносин із Росією може поставити під загрозу фінансування з боку російських банків та заблокувати для України російський ринок.

Янукович все ж може обрати Росію – припускає журналіст «Нью-Йорк таймс» Девід Герценгорн.

У матеріалі під назвою «Серед неспокою президент України захищає свій вибір» Герценгорн ставить питання, яку позицію насправді зайняв Янукович. Він зазначає, що останні заяви президента та голови уряду України можуть вказувати на те, що влада може звернутись за допомогою до Росії.

А економіст Марк Адоманіс у дописі для «Форбс» підсумовує, що Росія навіть з Україною разом не стане наддержавою.

«Хочуть українці бути у Європі, то хай будуть, але точка зору, що Україна є ключем до перемоги у якійсь геополітичній грі – це анахронізм».

«Об’єктивний погляд на цифри дає зрозуміти, що Україна це не приз, а великий тягар. Країні знадобляться потужні інвестиції щоб просто лишатись на ногах», - резюмує експерт.

Адоманіс ставить питання, а чи варто США втручатись у події у Києві, адже, якщо Росія таки отримає Україну, вона зрештою, стане не сильнішою, а слабшою. І додає, - сумніваюсь, що Росія зможе цілком поглинути Україною, бо Захід України за таких умов ймовірно просто відколеться.

XS
SM
MD
LG