Спеціальні потреби

Дії Кремля ведуть Україну до банкрутства - Карл Більдт


Поки у Києві збираються ті, хто хоче в Європу, у Вашингтоні – ті, хто вже – частина Західного світу. В Інституті Брукінґса - аншлаг. На тему майбутнього України дискутують політики з країн ЄС.

У дискусії про Україну слово Росія лунає навіть частіше, ніж прізвище Тимошенко
"Мабуть, ми зазнали поразки", - відзначає зі сцени посол Польщі у США Ришард Шнепф.

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт песимістичний щодо України каже, зараз Україна не рухається ні на Захід, ні на Схід. Вона падає вниз.

Різкі заяви про невідповідність європейським стандартам підкріплюють статистикою.

У зриві Асоціації українці звинуватять владу
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00
"Давайте подивимось на індекс transparency international, на індекс Дому свободи – програма Східного партнерства триває уже 5-ть років, і Україна не продемонстрвувала прогресу по жодному з показників", - каже Чарльз Грант, директор Центру Європейських реформ.

Та навіть попри це у ЄС були готові підписати з Україною Угоду про Асоціацію вже наступного тижня. Рішенням України увімкнути задню - шоковані.

"Ця постанова Кабінету міністрів по своїй суті - дуже цікава. Український уряд дає нам чітко зрозуміти, що це питання Росії. Питання тиску з боку Росії. Настільки чітко, наскільки можна собі це дозволити у дипломатичному дискурсі. За останні кілька місяців Росія скоротила обсяги торгівлі з Україною на чверть. А це суттєва втрата. Бо економіка України наполовину завязана з Заходом, а ще наполовину – з Росією. Такі дії Кремля невідворотно ведуть Україну до банкрутства", - говорить міністр закордонних справ Швеції.

Янукович може зорієнтувати Україну на Захід - сенатор
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:25 0:00
У Вашингтоні це називають «брудною грою». А свою остаточну позицію щодо України ЄС і Сполучені Штати озвучать після висновків місії Кокса-Квасневського.

"За останні місяці я кілька разів зустрічався з Олександром Квасневським тут, у Вашингтоні. Я бачив, наскільки він розгублений. Повірте, Квасневський має чи не найбільше особистих контактів у Києві з усіх європейських політиків. І що я від нього чув – Янукович наче й не проти підписати Угоду, але на нього тиснуть. Тиснуть не стільки політики, як бізнес-еліта. У когось там з його партії особиста війна з Тимошенко. І це не дозволяє Януковичу виконати свої обіцянки", - говорить Ришард Шнепф.

Шанс на Асоціацію ще є - Кличко
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00
На думку європейських політиків, небажання частини української бізнес-еліта вступати в ЄС і є тим, що гальмує підписання Угоди про Асоціацію.

"Люди втрачають великі гроші. Тиск з боку Росії настільки великий, що, якби я був українським олігархом, я б теж сказав Януковичу не підписувати Угоду про Асоціацію", - міркує Чарльз Грант.

У дискусії про Україну слово Росія лунає навіть частіше, ніж прізвище Тимошенко. Після багоразових звинувачень у бік Кремля, слово незаплановано бере представник посольства Росії у США. Виправдовується, що жодного тиску немає. Чим лише викликає хвилю сміху.

"Ви заявляєте, що від Росії немає ніякого тиску. А українці кажуть, що Росія тисне. Отже, ви кажете, що українці брешуть? А я їм вірю", - відповідає представнику посольства РФ Карл Більдт.

У те, що наступного тижня Угоду з Україною підпишуть, тут не вірять. Втім, стосунки з Україною не розриватимуть.

Всі розуміють, що Україна не хоче в Митний союз
"Ми ще почекаємо. Україна не приєднається до Митного Союзу. Обєктивно, всі розуміють, що Україна не хоче в Митний союз. І це ще більше дратує Росію", - каже директор Центру Європейських реформ, Чарльз Грант.

"Ми не закриємо двері перед Україною. Ми залишимо їх відкритими", - резюмує Карл Більдт.

Під питанням лишається, чи скористається суверенна Україна своїм правом увійти в ці двері без побоювання політичних та економічних санкцій з боку Росії.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG