Спеціальні потреби

Український терорист у Британії набирався ідей на російських расистських сайтах - коментар


Лапшин набрався ідей на російських сайтах - коментар
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:43 0:00

Лапшин набрався ідей на російських сайтах - коментар

Українець Павло Лапшин розповідав британським слідчим, що вбив людину та організував вибухи біля мечетей через расистські мотиви. Про це "Голосу Америки" розповів з Лондона кореспондент "Радіо Свобода" Богдан Цюпин.

Як відомо, центральний кримінальний суд у Лондоні засудив до довічного ув'язнення українця Павла Лапшина за звинуваченням в убивстві та здійснені вибухів у трьох мечетях.

Слідчі шукають мотиви "українського терориста"
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00
Лапшин намагався розпалити у Британії расовий конфлікт - говорить Цюпин.

"Суддя, виголошуючи вирок, заявив, що Лапшин був переповнений ненавистю та отруєний екстремістськими ідеями", - зазначив Богдан Цюпин.

При цьому Лапшин, схоже, надихався російсько мовними "расистськими на нацистськими сайтами в мережі Інтернет".

"На комп'ютерах Лапшина було знайдено докази того, що він такі сайти відвідував. А на його особистій сторінці у мережі "Вконтакте" є сліди того, що він заходив на російськомовні нацистські та расистські сайти. Там він і отримував інформацію. Тож очевидно, що свідомість його була отруєна саме таким чином", - говорить Богдан Цюпин.

За словами Цюпина, Доказів вини Павла Лапшина було більш ніж достатньо.

Вживлені в тіло бомби стали реальною загрозою
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00
Direct link
"Представник обвинувачення понад годину розповідав у деталях про обставини скоєння злочинів Лапшиним. Було зафіксовано як він утікав з місця вбивства, бути фотографії та відео записи його поїздок автобусом до місць вибухів. Серйозними доказами стали і комп'ютери (особистий та робочий), які він використовував", - розповів кореспондент "Радіо Свобода".

"Також було наведено інструкції з використання вибухівки, а вдома у українця було знайдено деталі та речовини для виготовлення вибухових пристроїв", - розповів Богдан Цюпин.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG