Спеціальні потреби

Серед ліквідаторів аварії на Фукусімі є українець


Серед ліквідаторів на Фукусімі є українець
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Серед ліквідаторів на Фукусімі є українець

Це ядро 4-ого реактора атомної станції Фукусіма. Нині понад півтори тисячі радіоактивних паливних елементів знаходяться у спеціальному сховищі на рівні 30-ти метрів над землею. Їх безпечна утилізація – ще один виклик для власника атомної станції. Гендиректор Фукусіми запевняє, операцію спланували чітко.

"Четвертий реактор повністю зруйнувався внаслідок вибуху водню. Через це ми за перший же рік зміцнили конструкцію. Нова будівля нині достатньо сильна, аби витримати ще один землетрус", - каже Масаюкі Оно, генеральний директор Фукусіми.
На четвертому реакторі Фукусіми удесятеро більше радіоактивного цезію, ніж у Чорнобилі

Це найвпізнаваніші кадри з вибуху водню на Фукусімі. Після нього реактор лишися засмічений радіоактивним брудом. Нині першочергове завдання власника – прибрати ядерні відходи, а потім – за допомогою цього крана - і паливні елементи.

"Ми звели спеціальне укриття над четвертим реактором. Конструкція жодним чином не тисне на будівлю і її можна використовувати для утилізації палива без створення додаткового тиску на реактор", - додає Оно.

Зона відчуження по-японськи
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00
Direct link
Паливні елементи необхідно тримати у спеціальних контейнерах. Вони не мають торкатися один одного чи ламатися. Експерти з ядерної енергетики застерігають – найменша помилка може спричинити аварію, набагато потужнішу за ту, що сталася у березні 2011-го.

За останні півтора роки власник Фукусіми уже припустився багатьох помилок. Приміром, допустив витік радіоактивної води з реактора. Це ставить під сумнів його компетенцію і безпечне виконання наступного етапу – говорить колишній посол Японії у Швейцарії та противник атомної енергетики.

"На четвертому реакторі Фукусіми удесятеро більше радіоактивного цезію, ніж у Чорнобилі. У гіршому випадку наслідки будуть незворотними. А це означає – станеться катастрофа планетарного масштабу", - заначає Мітцуі Мурата.

Він закликає кращих світових науковців приєднатися до ліквідації наслідків аварії на Фукусімі.

"Два з половиною роки Японія та власник Фукусіми намагаються подолати наслідки катастрофи. Їхні спроби доводять – одній країні це не під силу. Тому Японії слід попросити міжнародної допомоги", - каже Мурата.
Ми запросили спеціалістів з усього світу. Сформувалася команда у складі шістьох людей з України

Країна уже прислухається до закордонних експертів – зауважують в урядовій агенції з природних ресурсів та енергетики.

"Відповідальність за ліквідацію наслідків катастрофи лежить цілковито на компанії TEPCO. Але, звісно, ми їх підтримуємо. Ми запросили спеціалістів з усього світу. Сформувалася команда у складі шістьох людей з України, Росії, Сполучених Штатів, Великобританії та Франції", - говорять Хіронорі Наканіші, Агенція з природних ресурсів та енергетики.

Японія чиститиме радіацію 30 років
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00
Direct link
Спостерігачі з Японської агенції з ядерного регулювання уже затвердили план з утилізації радіоактивного палива. За графіком, роботи на 4-му реакторі почнуться у листопаді і триватимуть півтора роки.

XS
SM
MD
LG