Спеціальні потреби

Більшість не вірить у навколофутбольний расизм в Україні - результати опитування


Українці не вірять у "расистський навколофутбол"
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:24 0:00

Українці не вірять у "расистський навколофутбол"

Лише 14 відсотків з тих, хто проголосував на нашій веб сторінці вважають, що навколофутбольний екстремізм та расизм мають місце в Україні
Збірна України з футболу готується до поєдинку з поляками. Цей без перебільшення визначальний для України матч відбіркового циклу чемпіонату світу пройде у Харкові за підтримки глядачів на трибунах.

Раніше ФІФА відклала покарання проти України за прояви расизму на стадіонах на період розгляду апеляції.

Але загалом ця проблема далеко не вичерпана і покарання вступить у силу, якщо апеляція буде відхилена. Звинувачання ФІФА на адресу українських вболівальників у расовій нетерпимості неоднозначно було сприйняте в українському суспільстві. Дехто називає його несправедливим, оскільки подібне трапляється і в інших країнах, дехто визнає що расизм на трибунах існує - але покарання ФІФА занадто жорстке, але є й багато таких, хто відмовляється визнавати існування цієї проблеми взагалі.

У рамках нашої рубрики Тема Тижня ми запитали, Чи існує в Україні проблема расизму та навколофутбольного екстремізму?

Лише 14 відсотків з тих, хто проголосував на нашій веб сторінці вважають, що навколофутбольний екстремізм та расизм мають місце в Україні. 79 відсотків респондентів вважають, що цієї проблеми в Україні не існує. І 7 відсотків - не визначилися з відповіддю.

Дехто з вас пояснив свою позицію у коментарях на веб сторінці Голосу Америки та на нашій сторінці у ФейсБук. Процитую декілька з них :

"Рішення ФІФА щодо покарання українців упереджене. Спостерігаючи за справжнім свавіллям вболівальників в деяких країнах Європи, наприклад Іспанії, дивуєшся спокійному ставленню ФІФА до цих подій", - вважає Валентин з Миколаєва.
Поодинокі випадки расизму, ксенофобії чи фашизму - існують

- "Все, що відбулося навколо футбольної теми, вважаю проплаченою замовленою акцією з дискредитації патріотично налаштованих фанатів, серед яких працювали три, або чотири провокатори", - переконаний наш глядач Ігор зі Львова.

- "Так, існує. Майже у кожного клубу прем'єр-ліги є фанати-нацисти", - вважає Дмитро Іванов з Харкова

- "Поодинокі випадки расизму, ксенофобії чи фашизму - існують. Але масового, чи близько до того явища в Україні немає. Хтось нас черговий раз зіштовхує лобами, граючи на почуттях мільйонів українських уболівальників", - вважає Василь Стаднюк зі Льова

Запрошуємо до дискусії на сторінці «Голосу Америки» у мережі Facebook. Результати опитування та найцікавіші коментарі будуть оголошені у недільному випуску.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG