Спеціальні потреби

Українські олігархи хочуть бути в Європі "однією ногою" - політолог


Олігархи хочуть в Європу "однією ногою" - політолог
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Олігархи хочуть в Європу "однією ногою" - політолог

Росія не чинить агресивного тиску на Україну, а просто намагається продемонструвати якими будуть стосунки між двома державами у випадку, якщо Україна підпише асоціацію із Європейським Союзом. Таку думку висловив російський політолог Микола Петров на конференції, що проходить у Вашингтоні. Проте більшість експертів дотримуються іншої думки. Щорічна конференція організації ПОНАРС Євразія зібрала у Вашингтоні аналітиків із США, Росії та України. У фокусі уваги - політичні та соціальні тенденції у Росії. «Українське питання», ЄС чи Митний союз? знову опинилось у центрі експертної дискусії.

Більшість українських олігархів вже зробили свій вибір. Вони хочуть бути частиною європейського економічного простору
Вейн Мері, політолог
Росія, своєю агресивною політикою підштовхнула Україну в бік Заходу - вважають експерти у Вашингтоні.У цьому зокрема переконаний Американський експерт Вейн Мері.

"Більшість українських олігархів вже зробили свій вибір. Вони хочуть бути частиною європейського економічного простору. Правда, лише “однією ногою”, адже хотіли б отримати всі вигоди співпраці із Євпропою зберігши можливість вести бізнес не по європейськи", - говорить Вейн.

З цим погоджується і російський політолог Микола Петров. Але на його думку українська сторона вчинила цього разу нераціоально.

Україна займалась поділом влади, а не Асоціацією - коментар
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:56 0:00
"Думаю, що українські політчні еліти вже зробили серйозний політичний вибір. Оскільки незабаром президентські вибори, то позиція Москви є такою, що цей вибір є неправильним і негативні наслідки можуть відчути громадяни України", - вважає Микола Петров.

"Для Росії питання дружби і співробітництва з Україною - це серйозне геополітичне питання. Бжезинський, напевно, правий, стверджуючи, що без України неможливе ні відновлення Радянського Союзу, ні створення великого інтеграційного проекту на пострадянському просторі. З огляду на це російський уряд готовий вкладати величезні гроші, йти на великі поступки Україні лиш би вона вступила в митний союз", - каже політолог.

Микола Петров впевнений, що українські бізнес еліти роблять вибір на користь Європи, оскільки бояться бути поглинутими російськими олігархами. Водночас він вважає, що ассоціація із ЄС не відповідає національни інтересам України.

Коли асоціацію буде підписано, то погрози із російського боку не будуть реалізовані
Олександр Сушко
Із такою позицією не згоден український експерт Олександр Сушко.

Він стверджує, що Росія завжди вдається до жорсткого тиску, коли намагається переламати ситуацію на свою коритсть. Проте, коли асоціацію буде підписано, то погрози із російського боку не будуть реалізовані. Водночас звичайний українский громадян зможе отримати вигоди в середньостроковій перспективі.

"Не треба поширювати якихось ілюзій. Це, насамперед торгівельна, економічна угода яка стосується довготривалих змін. Але у перспективі це дає неспівмірні вигоди громадянам, які можуть себе реалізувати значно більше, значно ширше. Адже ця угода про асоціацію є такою, що не тільки зачіпає інтереси бізнесу, але й дає можливість громадянам отримати доступ до більш дешевих і більш якісних товарів", - вважає Сушко.

Путін "розрекламував" для українців Європу - коментар
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00
Втративши Україну, Росія боїться втратити свій геополітичний вплив у Європі.

Та в одному експерти погоджуються - Україна та Росія, як найбільші сусіди, приречені підтримувати різносторонні взаємини, хоча вони не завжди можуть бути безхмариними.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG