Спеціальні потреби

Артефакти 9/11


Артефакти 9/11
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Артефакти 9/11

Теракти 11-го вересня 2001-го року – одна з найтрагічніших сторінок сучасної історії США. У царині культури, руїни Всевітнього торгового центру т.з. "граунд зіро" стали потужним образом, осмислення якого стимулює митців та громадськість. 11-те вересня це тисячі жертв та неймовірні руйнування у самому серці Америки – для одних, і відправна точка у череді закордонних воєн - для інших. Між тим, це ще і історія героїзму людей, пожежників та рятувальників, які жертовно прийшли на допомогу у час біди. Історії цих людей – для багатьох американців є джерелом натхнення у повсякденному житті та своєрідним позитивним спадком страшних подій 12-річної давнини.

Протягом кількох місяців після теракту Гарі Сусан фотографував, як рятувальники розбирали гігантські завали. Зроблені фотографії та предмети з місця трагедії він виставляє у приватному музеї, який займає 93 квадратні метри. Його експонати – свідчення людської агресії та героїзму водночас.
Ми знали, що під нашими ногами, під руїнами – тисячі жертв

"Я подумав, чому б не відкрити власний маленький музей, щоб тут люди могли дізнатись про події у Торговельному центрі та загоїти свої душевні рани", - говорить Гарі.

Чоловік каже, теракти 11-го вересня – це трагічна сторінка сучасної історії США. Проте, водночас це приклад подвигів звичайних людей у важкий час.

"Кожен, хто працював на завалах – вважав це честю для себе. Ми знали, що під нашими ногами, під руїнами – тисячі жертв. Ми відчували, що ступаємо по святій землі, відчували зв'язок із загиблими та один з одним", - пригадує Гарі роботу на руїнах.

Музей відкрився 8 років тому. Щороку тут буває майже 35 тисяч відвідувачів.

У США вшановують пам'ять жертв 11 вересня
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00
Гід Фенікс Толівер закликає людей торкатись експонатів, серед яких і релігійні символи, зроблені з уламків будівель.

Тур по музею супроводжується аудіо коментарем. На багатьох він справляє потужне враження.

Аліса Авлон з Алабами відвідує музей вже вдруге. Каже – знаходить тут натхнення.

"Маю надію, що люди не лишаються байдужими до цього всього, що тут вони відчувають співчуття до тих, кого навіть не знали", - каже жінка.

Найбільше відвідувачів приходять до “Ground Zero Museum Workshop” на роковини трагедії 11-го вересня. Втім, двері музею відкриті круглий рік.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG