Спеціальні потреби

Українці мали би платити за програмне забезпечення менше - радник Грищенка


Переконуємо Америку, що ми цивілізовані - Волошин
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:36 0:00

Переконуємо Америку, що ми цивілізовані - Волошин

Українці мали би платити за програмне забезпечення американських компаній менше, ніж американці. Таку думку в інтерв'ю "Голосу Америки" висловив керівник групи радників віце-прем'єр-міністра України К.Грищенка Олег Волошин, який у Вашингтоні брав участь у слуханнях присвячених темі комп'ютерного піратства в Україні.

"Сьогодні відбувається навпаки. Деякі програмі продукти провідних американських ІТ корпорацій в Україні коштують навіть більше ніж у США. Нам пояснюють, що в ціну закладають піратські ризики. Але саме це створює замкнене коло, коли люди не купують ліцензійні програми,тому що вони надто дорогі, а натомість - скачують їх безкоштовно, а в ціну наступних програм виробниками вже закладаються втрати від піратства", - сказав Олег Волошин.
Українське суспільство ніхто не стимулює купувати ліцензійні програми

"Українське суспільство ніхто не стимулює - окрім як репресивними методами - до того , щоб купувати ліцензійні програми", - зазначив чиновник.

За словами Волошина, українська сторона веде роз'яснювальну роботу з американськими компаніями.

"Зрештою Україна - це ринок з 45 мільйонами споживачів. Всі ті компанії, які дуже нас критикують у питаннях піратства, з року в рік отримують в Україні більші прибутки від продажу програмного забезпечення"

"Ми переконуємо західній компанії, що школи, дитячі садки та інші категорії споживачів, які не можуть собі дозволити платити високу ринкову ціну, все одно мали доступ до цих програм", - розповів Волошин.
Наше головне завдання сьогодні довести, що ми не якісь "чучуні", які живуть не за цивілізованими правилами

На думку Волошина використання якісного програмного забезпечення не є "привілеєм".

"Це доступ до знань. Тож обмежувати доступ людей до програмного забезпечення означає обмежувати їх доступ до знань", - переконаний Олег Волошин.

"Наше головне завдання сьогодні довести, що ми не якісь "чучуні", які живуть не за цивілізованими правилами і не знають взагалі, що таке повага до авторського права" - зауважив Волошин

Від EX.UA доведеться відмовитись - радник Грищенка
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:00 0:00
"Ми показуємо, що Україна це нормальна країна, що розвивається, країна з перехідною економікою, де в силу невисокого рівня добробуту громадяни не можуть платити ту ціну за контент, яку платять у США - але при цьому у нас нормальне суспільство, де є тренд до розуміння, що інтелектуальна власність є такою ж власністю, як автомобіль, телефон, чи щось інше", - пояснив суть позиції України на слуханнях Волошин.

На початку травня США внесли Україну до списку найбільших порушників авторських прав у світі. З того часу, український уряд намагається вжити кроків, аби виправити ситуацію.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG