Спеціальні потреби

Роботу-саперу дали людські руки


Роботу-саперу дали людські руки
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Роботу-саперу дали людські руки

Робо Саллі це робот-гуманоїд, ззовні схожий на кентавра. Він моє здатність проникати у важкодоступні місця, долати невисокі перешкоди, досліджувати об’єкти та маніпулювати ними руками, подібними до людських.

Майк Маклолін - головний дослідник Програми протезування Лабораторії практичної фізики.

Ми повинні були зрозуміти, як поєднати штучну руку із мозком
"Головним завданням програми була розробка протезів, максимально наближених до людських рук за функціональністю. Розробивши такі протези, ми подумали, чому б не прилаштувати їх до робота, котрий би міг заміняти людину у небезпечних ситуаціях?", - каже науковець.

Завдання було не з легких. Маклолін говорить, що робот не лише має велику кількість дрібних моторів, які забезпечують його гнучкість, але й володіє силою, аналогічною людській. Найскладніше було розробити великий палець руки для забезпечення можливості захоплення об’єктів.

Ще однією проблемо стало те, як контролювати штучну руку.

Окуляри дозволяють оператору бачити руки робота та контролювати його рухи
"Ми повинні були зрозуміти, як поєднати штучну руку із мозком. Для цього ми дослідили, як пацієнти із ушкодженим спинним мозком відновлюють контроль над своїми руками", - каже Маклолін.

Для виконання завдань за допомогою Робо Саллі використовують дистанційне керування через спеціальні рукавиці та окуляри.

Окуляри дозволяють оператору бачити руки робота та контролювати його рухи.
Таких роботів як Робо Саллі можна буде використовувати у складних та небезпечних ситуаціях, де необхідна людська вправність, каже Маклолін.

"Уявіть завод на кшталт Фукусіми, повністю сконструйований під людину. Вам необхідні людські здібності для того, щоб працювати в подібному середовищі!", - говорить науковець.

Маклолін каже, що робот ще не готовий для практичного використання, але прогнозує дивовижний розвиток впродовж наступних п’яти років.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG