Спеціальні потреби

Висвітлення корупційних схем у ЗМІ примушує владу згортати оборудки - журналісти


Корупціонери не можуть ігнорувати тиск ЗМІ
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:31 0:00

Корупціонери не можуть ігнорувати тиск ЗМІ

Журналістські розслідування реально призводять до припинення корупційних схем та оборудок в Україні. Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" розповів Олексій Шалайський , головний редактор видання "Наші Гроші".

Шалайський у складі групи журналістів перебуває у США, де вивчає досвід боротьби з корупцією.

"Випадки, коли журналістські розслідування припиняють злочинні схеми можна розділити на дві категорії. Перша - в результаті запитів до правоохоронних органів, які готвують юристи на основі журналістських розслідувань. Друга - коли підіймається інформаційна хвиля, яку влада не може ігнорувати, і сама припиняє оборудку".

На думку Шалайського, корумпованість України можна пояснити тим, що українці не до кінця уявляють масштаби корупції і мало знають про результати розслідувань журналістів.

Корупція є найбільшою проблемою України - Freedom House
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00
Водночас на думку Миколи Воробйова, головного редактора розслідувального бюро "Євро-патруль", провідну роль у донесенні до українців інформації про корупцію відіграють блогери.

"Довіра до блогерів постійно зростає, адже блогер це людина, яка працює поза редакцією, висловлює свою думку та пише зрозумілою, близькою людям мовою".

В Україні збільшується рівень політичної джинси. До таких висновків прийшов Інститут Масової Інформації, який оприлюднив сьогодні дослідження щодо кількості замовних матеріалів у пресі. Протягом 2013-го більше 70% замовних матеріалів у медія містили ознаки політичного замовлення.З наближенням президентських виборів відбувається також переділ українського інформаційного простору.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG