Спеціальні потреби

Повернути революцію собі


Більше двох років тому єгиптяни: ліберали, ісламісти християни-копти та всі невдоволенні 30-річним правлінням Хосні Мубарака в ході спільних – як видавалось стороннім спостерігачам – акцій протесту примусили його піти. Незабаром стало зрозуміло, що у людей, які разом прогнали Мубарака, все ж дуже різні погляди на майбутнє Єгипту. Перший демократично обраний президент країни, ісламіст Мухаммед Мурсі за рік налаштував проти себе значну частину країни. Військові, які відправили його у відставку, вже кілька тижнів займаються стабілізацією країни та так, що чи не щодня надоходять повідомлення про загиблих.

Студент Каїрського університету Осама Мелюк каже - не для того люди ризикували життям, щоб тепер обирати між військовою диктатурою та диктатурою ісламістів.

"Ми не хочемо ні Мурсі ні військових заколотників, ні повернення Мубарака. Нам треба, щоб революція продовжувалась", - каже Осама.
Поваливши диктатора, вони розчистили шлях до влади релігійним фундаменталістам, від яких їх тепер звільнила військова хунта

На площі Сфінкса у Каїрі збирається нечисленний, альтернативний «Третій майдан». Люди кажуть, що виступають не проти когось, а ЗА позитивні зміни.

"Ми боролись за «хліб, свободу та справедливість», а доборолись до того, що свободу обмежують, а людьми керує бажання наживи", - говорить Махмуд ель-Шафі з Федерації адвокатів Єгипту.

Активістка Гадір Ахмед додає – наживаються вчорашні революціонери за рахунок інших єгиптян.

"Знецінилось людське життя. Обидві сторони, і військові і керівництво братів мусульман щедро приносять у жертву звичайних людей", - нарікає дівчина.

Мурсі вирішили судити за втечу від Мубарака
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Гадір – феміністка та право захисниця . Махмуд – глибоко релігійний адвокат.

«Третій майдан» з’явився близько місяця тому - спочатку у формі дискусій у Facebook та Twitter. Це переважно молоді люди.

Фермер Таха ель-Саїд, який прибув до Каїру у справах не сприймає позицію інтелектуалів.
Бажаючих розібратись, як вийти з цієї ситуації у країні точно вистачає

"Ми хочемо, щоб країна стабілізувалась. Багатьом нема чого їсти. Всі ці революціонери точно не бідують!", - говорить Таха ель-Саїд.

Матеріальне становище "третьомайданівців" може і не найгірше, але вони скаржаться на нестачу політичного вибору. Як у революціонерів 2011-го року плану дій у разі перемоги – у них немає.

"Необхідно, щоб все пройшло спокійно. Необхідна революція. Ви ж розумієте. Ну… це важко зараз пояснити. Якщо чесно все дуже заплуталось", - плутається у думках Осама Мелюк.

Власне саме так і почувають себе чимало єгиптян – розгублено. Поваливши диктатора, вони розчистили шлях до влади релігійним фундаменталістам, від яких їх тепер звільнила військова хунта. Бажаючих розібратись, як вийти з цієї ситуації у країні точно вистачає.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG