Спеціальні потреби

Латинська Америка відходить від католицизму


Візит Папи Римського до Бразилії співпав із святкуванням католицького всесвітнього дня молоді, свята започаткованого Римським престолом у 1984-му році. Церква дуже хотіла би стати цікавою молоді, адже за даними статистики, доля католиків у масі населення Латинської Америки – зменшується. І хоча це все ще найбільш католицький регіон світу, який значно випереджає Європу - тенденція до відходу латиноамериканців від віри очевидна.

У Латинській Америці церква традиційно служила правлячому класу
Присутні на вечірній службі в об’єднаній баптистській церкві проводять її на ногах. Ентузіазм вірних, більшість з яких є іммігрантами з Бразилії свідчить про стрімке зростання впливу євангелічних церков у країні, яка днями приймала Папу Римського.

Всього покоління тому населення Бразилії було на 90% католицьким. Тепер лише 65% бразильців сповідають католицизм.

Пастор Семюель Розолем каже, бразильці скаржаться, що католицька церква стала надто далекою від людей.

"Євангельська церква Бразилії розростається тому, що вона допомагає усім людям – бідним, наркоманам", - говорить священик.

Ця церква одна з багатьох євангельських церков у Сполучених Штатах де служба ведеться португальською. Їх прихожани – бразильська діаспора. Є тут і колишні католики.

Франко Розетті науковець, який каже, що його рідна віра не задовольняла його інтелектуальні та духовні потреби.

"Я не обирав католицтво. Мене хрестили після народження, а потім родина ходила у церкву щонеділі. Чому ми це робили? Мені ніхто не пояснював", - каже Розетті.

Чимало колишніх католиків відійшли від католицизму, через те, що у Латинській Америці церква насамперед служила правлячому класу.
Широко розрекламований похід Папи до нетрів, фавел Ріо-де-Жанейро – це своєрідна спокута церкви

​Саме це намагається змінити Папа Франциск. Його широко розрекламований похід до нетрів, фавел Ріо-де-Жанейро – це своєрідна спокута церкви. Деякі критики кажуть, щоб «відбити» паству у євангелістів, папа заохочує харизматичний стиль проповіді серед католиків. Ось чому священики танцювали під час візиту папи. Сам Папа нібито виганяв бісів із мексиканського чоловіка кілька місяців тому.

​Експерт Луіс Луго, каже католицька церква змушена змінюватись під тиском обставин.

"Католицька церква тепер конкурує з євангельською церквою, п’ятидесятниками , та ще багатьма меншими церквами. Їх популярність нагадала Ватикану, що треба ворушитись, щоб не втратити паству", - говорить Луго.

У Бразилії нараховується 123 мільйони католиків. Це все ще більше ніж в будь-якій іншій країні. І хоча вони у захваті від візиту Папи – для того, щоб зберегти позиції католицизму в Латинській Америці необхідно значно більше зусиль, кажуть експерти.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG