Спеціальні потреби

Казенна духовність українцям не до смаку - результати опитування


23 відсоткі учасників опитування на нашій веб сторінці, вважають, що релігійні свята мають відзначатись на державному рівні. 72 відсотки - проти. Решта - не визначились з відповіддю
Сполучені Штати - країна заснована на принципах свободи релігії. Однак, релігія та держава у США чітко розмежовані. Лише одне релігійне свято є вихідним днем, Різдво. Щоправда, урядовці на всіх рівнях обмежуться запаленням вогнів на ялинках, які встановлюють виключно поза межами урядових будинків.

В Україні, вже стало традицією відзначати релігійні свята на широку ногу за участю найвищих посадових осіб. У свтілі святкувань 1025 річниці Хрещення Русі ми поцікавились, чи варто відзначати релігійні свята на державному рівні?

23 відсоткі учасників опитування на нашій веб сторінці, вважають, що релігійні свята мають відзначатись на державному рівні. 72 відсотки - проти. Решта - не визначились з відповіддю.

Процитую декілька коментарів, які відвідувачі залишили на веб сторінці Голосу Америки та у мережі Фейсбук:

"Говорити, що релігійні свята "відзначати, або не відзначати" пізно. Релігійні свята в Україні відзначаються на державному рівні практично з дня незалежності. І це правильно", - вважає відвідувач нашого сайту Володимир з Харкова.

"Не можна святкувати релігійні свята на державному рівні, - переконаний Віктор з Києва, - Так у світі не прийнято. Це виключна прерогатива церков і віруючих відповідних віросповідань".

"Держава і церква мають бути відокремлені і незалежні одна від одної. З наданням державою, якогось спеціального статусу одній церкві, автоматично дискримінуються віряни іншої", - ділиться своєю думкою у мережі Фейсбук Руслан Москалюк.

Запрошуємо до дискусії на сторінці «Голосу Америки» у мережі Facebook. Результати опитування та найцікавіші коментарі будуть оголошені у недільному випуску.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG