Спеціальні потреби

У бюджет України заклали 100 мільйонів для Microsoft - радник Грищенка


У бюджеті України заклали 100 мільйонів для Microsoft
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:18 0:00

У бюджеті України заклали 100 мільйонів для Microsoft

За обсягом шкоди завданої економіці США у результаті порушення авторських прав Україна значно поступається багатьом країнам світу. Таку думку в інтерв'ю "Голосу Америки" висловив радник віце-прем'єра України Костянтина Грищенка, Олег Волошин, який зараз перебуває у США у зв'язку з розпочатим американських урядом розслідуванням щодо порушення Україною авторських прав.

"В Україні в принципі не виготовляють кустарним способом айпеди та айподи, не підробляють відомі бренди", - зазначив Волошин.

Розслідування щодо України було ініційоване у відповідь на скарги правовласників, головним чином, компанії Microsoft. Ми сподіваємось в процесі взаємодії з цією компанією, в процесі виділення бюджетних грошей, просто зняти ці претензії
Олег Волошин
За словами урядовця, невдоволення американської сторони викликає використання урядовими установами неліцензійного програмного забезпечення, відсутність ладу у зборах авторської винагороди (роялті) та Інтернет піратство.

"Microsoft" прагне ліцензувати програмне забезпечення, яке використовує український уряд, і ми підтримуємо це прагнення. На це цього року в бюджеті закладено 100 мільйонів гривень", - зазначив Олег Волошин.

За словами Волошина, прокуратура вже розпочала комплексну перевірку програмного забезпечення у всіх органах державної влади.

"Якщо американські правовласники, в першу чергу Microsoft та найбільші музичні лейбли дадуть сигнал уряду США, що ситуація змінюється, то Україна буде у цьому списку на зовсім інших позиціях", - сказав Олег Волошин.
В Україні вже розглядається законопроект, який запровадить механізм, який зобов'яже адміністраторів сайтів знімати незаконно розміщений контент на вимогу правовласника

На думку Волошина, проблему Інтернет піратства вирішити найскладніше.

"Лише протягом останнього місяця силами правоохоронних органів було закрито файлообмінник Myhit.ru, а файлообмінник Fileshare.in.ua сам припинив роботу суто з економічних причин, через тиск влади. Проводяться активні рейди на ринку "Петрівка" та в інших місцях", - розповів радник віце-прем'єра.

Волошин повідомив, що в Україні вже розглядається законопроект, який запровадить механізм, який зобов'яже адміністраторів сайтів знімати незаконно розміщений контент на вимогу правовласника.

Раніше, США внесли Україну до списку найбільших порушників авторських прав у світі. Уряд США не лише стверджує, що уряд України не зробив достатньо для боротьби з піратством, але й звинувачує самі державні органі США у використанні програмних продуктів, отриманих нелегальним шляхом.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG