Спеціальні потреби

Трудовий кодекс закріпить в Україні рабство - голова Незалежних профспілок


Трудовий кодекс закріпить в Україні рабство
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:05 0:00

Трудовий кодекс закріпить в Україні рабство

Олігархи, уряд та роботодавці роблять ставку на дешеву робочу силу. Про це, коментуючи проект Трудового Кодексу, заявив голова Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець.

"Проект Трудового кодексу, у тому вигляді в якому він є, не можна приймати, бо він суттєво погіршить становище людей на ринку праці. Його мета - закабалити та довести до остаточного рабства населення України" - розповів "Голосу Америки" Михайло Волинець.

143-а стаття законопроекту дає роботодавцю можливість необмежено збільшувати робочий день та робочий тиждень
За словами голови Конфедерації вільних профспілок, проект Трудового кодексу стимулює роботодавця працювати без колективних договорів та без профспілок. Таким чином, людей буде позбавлено захисту з боку профспілкових організацій.

"Прокинувся роботодавець вранці, вирішив скоротити колектив, і вже може сам прийняти остаточне рішення", - описує перспективу Михайло Волинець.

Голова Конфедерації вільних профспілок висловив переконання, що передбачене у законопроекті посилення ролі судів суперечить інтересам найманих працівників.

"Всі ми знаємо, наскільки корумпованими є суди. В переважній більшості випадків вони виносять рішення на користь роботодавців, або влади. Лише у рідких випадках ухвалюються рішення на користь людей праці, і то - у подальших інстанціях люди програють"

За словами Михайла Волинця, законопроект передбачає збільшення робочого дня та робочого тижня.

"У законопроекті записані суперечливі положення. 39 стаття констатує, що робочий тиждень складається із 40 годин, а вже 143-я дає роботодавцю можливість необмежено збільшувати робочий день та робочий тиждень", - говорить Михайло Волинець.

За словами Волинця, автори законопроекту розраховують "протягнути" законопроект через Парламент, скориставшись святами.

Як відомо, в Україні не зважаючи на економічну кризу тривають великодньо-травневі свята. Після відпусток законодавці мають приступити до своїх безпосередніх обов'язків- прийняття законів. Одним з важливих документів порядку денного є новий трудовий кодекс України, який вже отримав шквал критичних зауважень.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG