Спеціальні потреби

Україна не отримала щеплення від тоталітаризму і має Януковича - історик


Україна не отримала щеплення від тоталітаризму
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:18 0:00

Україна не отримала щеплення від тоталітаризму

Янукович згорнув процеси засудження тоталітарного минулого в Україні, а сама країна повертається до тоталітарних практик. Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" заявив дослідник історії визвольного руху України Володимир В'ятрович.

Історик перебуває у Північній Америці із серією лекцій на тему "Не подоланий тоталітаризм". В рамках візиту у Бібліотеці Конгресу США відбудеться презентація книги Володимир В'ятровича.

"Досвід інших посткомуністичних країн Східної Європи показує, що відкриття архівів та поширення інформації про злочини комуністичного режиму стало ін'єкцією, яка забезпечує неповторення тоталітаризму", - заявив в інтервю "Голосу Америки" історик.

Володимир В'ятрович також розповів про роботу над створенням цифрового архіву визвольного руху України. Проект над яким спільно працюють Центр дослідження визвольного руху, Львівський національний університет та Києво-Могилянська академія вже після першого місяця роботи містить понад 10 тисяч надзвичайно важливих документів.

"Наше завдання - зробити доступними через Інтернет тисячі документів з українських архівів, і таким чином дати їм доступ до інформації", - говорить історик.

Готовність підтримати проект виявляють представники української діаспори та американські урядові установи - заявив дослідник.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG