Спеціальні потреби

Карзай "на межі" і тримається за владу з останніх сил - експерт


Карзай чіпляється за владу - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Карзай чіпляється за владу - експерт

Державний секретар США Джон Керрі перебуває у Афганістані, країні майбутнє якої після виведення військ США лишається загадкою і для Вашингтона і для її власного керівництва. Нещодавно Гамід Карзай звинуватив США у підкилимних переговорах із терористами із Талібану. Міністр оборони США Чак Гейгел поспішив спростувати цю заяву, а оглядачі зазначили – Гамід Карзай банально не вірить у здатність перемогти на виборах у країні і намагається розіграти анти-американську карту а Афганістані. Нині ж голова Державного департаменту США Джон Керрі та Карзай говорили як раз про мирні переговори з Талібаном.

Офіційна мета візиту – передача від США до Афганістану в’язниці, яка до останнього часу перебувала під контролем американців, через побоювання, що афганці випустять найнебезпечніших в’язнів на волю.

Врешті решт передачу в’язниці та найнебезпечніших в’язнів було оформлено за лічені години до прибуття Керрі та під особисті гарантії Карзая.
Ситуація у країні напередодні виведення американських військ дуже складна

Передача в’язнів стала своєрідним жестом примирення та подарунком від США знервованому Карзаю, після скандальних заяв, що США та Талібан планують дестабілізацію Афганістану.

"Медіа заявили, що я говорив про змову між США та Талібаном. Я ніколи не використовував це слово. ЗМІ викривили мої слова", - виправдовувався Карзай у присутності Керрі.

Професор Американського університету Акбар Ахмед каже, що скандал навколо звинувачень США у змові з терористами демонструє невпевненість Карзая у своєму майбутньому.

"У Карзая нерви на межі. Він при владі вже давно і докладає колосальних зусиль, щоб її втримати", - говорить вчений.

Саме через Талібан ситуація у країні напередодні виведення американських військ дуже складна.

"Карзай хотів би, щоб США залишили країну. Водночас він хотів би і надалі користатись військовою та політичною підтримкою США", - говорить Акбар Ахмед.

Карзай та Керрі підтримують намір Талібану відкрити представництво у місті Доха в Катарі і вважають це кроком до примирення.

"Ми погоджуємося, що США мають припинити війну з Талібаном. Ми за мирний процес і проти війни", - заявив Карзай в ході спільної прес-конференції з Державним секретарем США.

Між тим Талібан на спішить брати участь у мирному процесі. А Джон Керрі заявив, що афганці не підтримають терористів, а США не допустять, щоб досягнення отримані в результаті військової кампанії були бездарно здані.
XS
SM
MD
LG