Спеціальні потреби

Смертельні матрьошки : Правозахисники побачили у Сирії російські касетні бомби


Російські касетні бомби знайшли у Сирії
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Російські касетні бомби знайшли у Сирії

Уряд Сирії використовує касетні бомби у війні проти власного народу – стверджують сирійські повстанці та міжнародні правозахисники. Влада Сирії заперечує використання смертоносної зброї. Однак, кореспондент Голосу Америки Скотт Бобб, який нещодавно побував у Сирії знайшов залишки снарядів, які на думку деяких експертів, є касетними бомбами.

Місто Азаз у північній Сирії. Наприкінці січня сирійські урядові війська використали у місті, за словами експертів, касетні бомби. Як розповідають мешканці міста на цей район скинули 9 великих касетних бомб.

Написи російською мовою на рештках свідчать, що ці боєприпаси було виготовлено понад 30 років тому. Кожна велика бомба вибухаючи над ціллю випускає у повітря 30 менших бомб. Це дозволяє заряду вразити максимальну кількість об’єктів та завдати максимальної шкоди.

Місцевий житель Мохамед Бакрі, розповідає як все відбувалось.
Представники ООН закликають міжнародний Кримінальний суд розслідувати причетність сирійських високопосадовців до військових злочинів та злочинів проти людства

"Ми були вдома, коли почули наближення літаків. Деякі люди побігли в поле, подалі від будинків. Тоді літаки почали бомбардувати.. А ми ж прості фермери. Тут нема повстанців чи терористів", - говорить чоловік.

Мешканці міста кажуть, що вибухнула лише одна з бомб. Менші заряди, якими вона була нафарширована попадали в різних місцях. За словами свідків один з них влучив у будинок родичів, Мохамеда Бакрі та серйозно поранив кількох людей.

Сирійська армія твердить, що не має в арсеналі касетних бомб, а міністр закордонних справ Росії, заявив, що уряд Сирії не використовує російські боєприпаси.

Голос Америки показав фото фрагментів бомб кільком військовим експертам. Кріс Гармер з Інституту дослідження війни, не вважає, що на фото зображено саме касетну бомбу.

"Схоже, що це 80-ти, чи навіть 120-міліметровий снаряд. Однозначно це не касетна бомба", - говорить Гармер.

Однак, інші аналітики не погоджуються з такою оцінкою. Джозеф Тревітік з організації Глобальна безпека каже, що фрагменти на фото належать касетним бомбам призначеним для ураження техніки, а не живої сили.

"Схоже, що уряд намагається залякати населення , або ж підозрює, що у цій місцевості з’явились повстанці і використовує усі доступні методи у війні з ними", - пояснює експерт.

Правозахисники, які працюють у Сирії стверджують, що починаючи з жовтня, військові регулярно використовують касетні бомби проти цивільних.

Донателла Роверо збирає свідчення використання касетних бомб для «Міжнародної амністії». Вона переконує, що ними вбито та поранено десятки тисяч цивільних, спустошено цілі поселення.

"Так. Очевидно, що використання зброї масового ураження проти цивільних та ще й у таких масштабах є військовим злочином", - каже Роверо.

Представники ООН закликають міжнародний Кримінальний суд розслідувати причетність сирійських високопосадовців до військових злочинів та злочинів проти людства.

З часу, коли 8 місяців тому Азаз захопили повстанці, урядові сили неодноразово бомбили місто. Колись тут мешкало 55 тисяч людей. Нині місто спорожніло – 90% жителів залишили Азаз.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG