Спеціальні потреби

Альянс прем’єра Беньяміну Нетаньягу переміг на парламентських виборах в Ізраїлі


Пріоритет нового уряду Ізраїлю – безпека країни.

На парламентських виборах в Ізраїлі мінімальну перемогу здобув альянс прем’єр міністра Беньяміна Нетаньягу. Однак, до парламенту пройшла велика кількість різних партій і Нетаньягу доведеться формувати коаліційний уряд. На погляд експертів, результати виборів свідчать, що ізраїльтяни прагнуть, аби уряд країни зайнявся більш негайними питаннями економіки та повсякденного життя, а не зовнішньої політики.

Політична сила Нетаньягу, Союз правих партій, отримала лише 31-те зі ста двадцяти місць у парламенті. Тим часом свої позиції зміцнили центристські партії та молоді політичні сили. Послаблення позиції Нетаньягу свідчать про прагнення ізраїльтян до змін, переконані експерти. Прем’єр пообіцяв приділяти більше уваги соціальним та економічним проблемам, які непокоять виборців. Однак зовнішня політика Ізраїлю не зміниться, попередив Нетаньягу:

Першочергове завдання - це міцна безпека у світлі випробовувань, які стоять перед нами. А найбільшим випробовуванням для нас залишається не допустити, щоб Іран оволодів ядерною зброєю
прем’єр-міністр Беньямін НетаньягуДля багатьох ізраїльтян питання безпеки залишається найголовнішим.
Порівняно з попереднім парламентом, політична сила Нетаньягу втрачає десять місць у Кнесеті. На погляд експертів, відсутність прогресу у вирішенні конфлікту з палестинцями викликала розчарування виборців.

«Приблизно сімдесят відсотків виборців бачать вихід у створенні Палестинської держави і підтримують переговори з палестинськими урядовцями. Однак, одночасно сімдесят відсотків людей, і не обов’язково ті самі сімдесят відсотків, не вірять у можливість мирної домовленості з палестинцями», - говорить професор політології Аврам Діскін.

В арабському районі одного з ізраїльських містечок
у зміни вірять мало.

«Я не очікую, що новий уряд працюватиме краще, але сподіваюсь, можливо, хоч трішечки краще», - каже виборець Халіл Салман.

Хоча ізраїльтяни вимагають змін в середині країни, вони занепокоєні подіями у сусідньому арабському світі.

«Те, що відбувається в Арабському світі, особливо в Єгипті та Сирії, доводить ізраїльтянам, що вони не можуть довіряти арабам. Ми можемо домовитися з Єгипетським режимом або з правителями Сирії, і раптом цей режим розвалився і на його місце прийшов новий», - говорить політичний коментатор Дені Рубенштейн.

Тож, політологи прогнозують, що не зважаючи на прагнення ізраїльтян до змін, питання безпеки Ізраїлю залишатиметься провідним для нового уряду Нетаньягу.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG