Спеціальні потреби

"Арбузов, серйозно себе дискредитував" - Андерс Аслунд


У Вашингтоні Арбузова назвали некомпетентним
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:15 0:00
Direct link

У Вашингтоні Арбузова назвали некомпетентним

Дії керівництва України важко вписати в логічні рамки
Відставка уряду Миколи Азарова для зовнішнього світу, який не вдається в подробиці українських політичних реалій виглядає логічною. Україна перебуває в економічній кризі, правляча партія програла парламентські вибори і новий парламент за законами звичної західної логіки повинен затвердити новий уряд. Але ті, хто стежить за ситуацією в Україні глибше і знають, що дії керівництва України важко вписати в логічні рамки, мають свої пояснення останніх урядових пертурбацій.

«Результатом парламентських виборів стало те, що президент Янукович програв вибори. На сьогодні не зрозуміло, чи йому вдасться зібрати більшість у парламенті. Тому він намагається затвердити нового прем’єр міністра старим складом парламенту. Це виглядатиме дуже погано і абсолютно підірве авторитет нового прем’єра», - каже Андерс Аслунд, старший науковий співробітник Інститут міжнародної економіки імені Пітерсона.

За словами Андерса Аслунда сьогодні відбувається скупка голосів нового складу парламенту. За його інформацією прихильники президента уже купили 38 нових парламентарів. Але процес іде дуже складно і в самій урядовій верхівці відбувається серйозний розкол. Відставка уряду Миколи Азарова, сьогодні окрім внутрішніх має й зовнішні наслідки. На думку експерта, після такого кроку місія міжнародного Валютного Фонду до України , запланована на 7 грудня втрачає сенс і може не відбутися.

«Сьогодні, для МВФ не має ніякого сенсу посилати місію в Україну, це буде сором для МВФ, якщо вона відбудеться у ситуації коли в Україні немає уряду, відсутні урядовці, які можуть приймати рішення, нема бюджету. Це лише означає, що влада Януковича перебуває у повному відчаї», - підкреслює експерт.

У Вашингтоні на кандидатуру Сергія Арбузова, як можливого кандидата у прем’єр-міністри дивляться трохи по іншому
Що ж до кандидатів на посаду прем‘єр-міністра, то на думку Андерса Аслунда на цю посаду може бути запропонований знову Микола Азаров. Але у Києві з ним не погоджується директор Київського центру політичних досліджень та конфліктології Михайло Погребинський, який переконаний, що новий уряд буде наповнений свіжими кадрами з модерними методами управління і без радянського менталітету.

«З великою ймовірністю це буде Сергій Арбузов, абсолютно молода людина, яка ще у школі навчалась за радянських часів. Я думаю, що ставлення до менеджменту буде зовсім інше», - каже Погребинський.

Але у Вашингтоні на кандидатуру Сергія Арбузова, як можливого кандидата у прем’єр-міністри дивляться трохи по іншому. Андерс Аслунд вважає, що дії Національного Банку України, під керівництвом Арбузова, регулювання ринку цінних паперів, та інші його ініціативи сьогодні шкодять економіці.

«Сергій Арбузов, серйозно себе дискредитував з пропозицією оподаткування обміну валют. Такі речі робити просто не можна, принаймні з таким високим податком. Можливо можна ввести низький податок, наприклад 1 відсоток. Людина , яка показала себе настільки економічно некомпетентною не може займати жодної високої посади», - підкреслює Аслунд.

Враховуючи розкол у владній еліті та перетягування ковдри між політично- олігархічними групами в оточенні президента Януковича, західні експерти прогнозують для України період нестабільності. Андерс Аслунд зокрема висловлює сумнів, що президенту Януковичу вдасться швидко сформувати стабільний уряд , який буде мати політичний мандат щоб ухвалювати рішення.
XS
SM
MD
LG