Спеціальні потреби

Тігіпко не хоче дешевого газу в обмін на Митний союз


При виборі між Митним союзом Росії, Білорусі і Казахстану та Європейським Союзом Україна повинна обрати Євросоюз. Про це сказав віце-прем’єр-міністр України, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко в інтерв’ю Голосу Америки. Коментуючи останню пропозицію Росії про дешевий газ для України в обмін на її приєднання до Митного союзу, урядовець висловився проти прийняття такої пропозиції.

«Якщо робити вибір для України, то ми повинні орієнтуватися на Європейський Союз. Ми європейська країна, і ми повинні добре розуміти, що в Європі кращі стандарти і демократії, і ринкової економіки. Та й ринок у п’ять разів більший, ніж у тих же, скажімо, країн СНД», – сказав Тігіпко.

«Росія нам висуває умови: давайте приєднуйтесь до Митного союзу, і завтра у вас газ буде по 160 доларів».
Микола Азаров
Політик наголосив: європейський вибір залишається головним для України, попри нинішнє замороження євроінтеграції, спричинене політичною ситуацією в країні.

«Безумовно, зараз на тлі цих внутрішніх політичних проблем ми маємо певне розчарування. Та й ті труднощі, які переживає зараз Європейський Союз, не налаштовують сьогодні українців так сильно мріяти про ЄС, як це було раніше. Але все рівно це нічого не міняє. Треба рухатися до Європейського Союзу, і європейський вибір для нас головний», – підкреслив віце-прем’єр.

Про нову «газову» пропозицію Росії повідомив у вівторок прем’єр-міністр України Микола Азаров. За його словами, приєднання України до Митного союзу дало б можливість знизити ціну російського газу до $160 за тисячу кубів.

«Росія нам висуває умови: давайте приєднуйтесь до Митного союзу, і завтра у вас газ буде по 160 доларів», – сказав Азаров, спілкуючись з чиновниками в Одесі.

При цьому на думку Азарова, вступ України до Митного союзу загалом відповідав би національним інтересам. Як нагадав прем’єр, 40% міжнародного товарообігу України припадає саме на Росію, Білорусь і Казахстан. Водночас 30% українського товарообігу припадає на країни, що входять до Євросоюзу. З погляду Азарова, для України було б найкраще не вибирати «або – або», працюючи одночасно і з Митним союзом, і з ЄС.

Нагадаємо: сьогодні ціна російського газу для України становить $426 за тисячу кубометрів.

Нагадаємо також: приєднання України до Митного союзу, у разі якби таке сталося, перешкодило б створенню зони вільної торгівлі України з ЄС та поставило б хрест на її євроінтеграційних планах.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG