Спеціальні потреби

Олімпіада в Лондоні стала платформою для міжнародних активістів


Події світового значення, які перебувають у центрі уваги ЗМІ, дають можливість різноманітним громадським та політичним рухам заявити про себе. Втім, Олімпіада у Лондоні поки що лишається суто спортивною подією, яка проходить без гучних протестів незадоволених політикою тієї чи іншої країни. Виявляється, активісти вважають, що гучні демарші під час ігор шкодять їх іміджу.

«Я звертають до міжнародних ЗМІ, бо власних ми просто не маємо. І іноземні медіа нас ігнорують. Тож намагаюсь привернути увагу демократичними, мирними засобами».
Гобі Сівантан
Марія Венда та невелика група мітингувальників з руху «Свободу Західній Папуа» під час Олімпіади влаштували пікет біля посольства Індонезії в Лондоні. Марія сподівається, що міжнародні ЗМІ, які з’їхалися до Лондону, розкажуть світу про боротьбу за незалежність Західної Папуа та порушення прав людини в Індонезії:

«Для нас це дуже важливо, бо ніхто взагалі не знає про існування народності Західної Папуа у Новій Гвінеї та наші проблеми».

У Східному Лондоні поблизу олімпійського стадіону голодують Гобі Сівантан та активісти руху «Таміли проти геноциду». Гобі каже, що уряд Шрі-Ланки вчинив злочини проти народності тамілів:

«Я звертають до міжнародних ЗМІ, бо власних ми просто не маємо. І іноземні медіа нас ігнорують. Тож намагаюсь привернути увагу демократичними, мирними засобами».

У демократичній Великобританії подібні протести – звичайна справа. Втім, Олімпіада проходить досить спокійно. Поодинокі мітинги не перешкоджають спортивним змаганням.

Експерт з питань безпеки Валентина Соріа каже, що британський уряд на час Ігор посилив заходи з забезпечення громадського спокою і дав зрозуміти, що не потерпить демонстрацій, які можуть становити небезпеку:

«Ми дозволяємо людям протестувати та висловлювати незгоду, втім не дозволимо мітингам перерости у щось неконтрольоване, що може становити небезпеку».

Джуліан Чейні представляє мережу «Counter Olympics», яка у перший день Олімпіади організувала великий марш протесту. За його словами, британські активісти не планують проведення пікетів під час Ігор. Організація «Counter Olympics» виступає не проти самої Олімпіади, а проти великих корпорацій та марнотратства уряду під час підготовки до Ігор. Перешкоджання спортивним змаганням, каже Джуліан, лише зашкодить активістам:

«Ми ніколи не ставили за мету зірвати Ігри. Це обурило би дуже багатьох людей. Втім зрештою ми цього і не прагнули».

Чейні каже, що протестувальники знову вийдуть на авансцену, щойно загальне піднесення з приводу Олімпіади зникне і люди зіткнуться з сумними економічними реаліями.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG