Спеціальні потреби

Bloomberg: війна в Україні відкинула економіку РФ на 4 роки назад  


Фото для ілюстрації: банкноти 100 рублів РФ та 100 доларів США (AP Photo/Мартін Мейсснер) 
Фото для ілюстрації: банкноти 100 рублів РФ та 100 доларів США (AP Photo/Мартін Мейсснер) 

Через війну в Україні, російська економіка повернулась до 2018 року, згідно з оцінками Bloomberg Economics.

12 експертів, яких опитало видання, вказали, що економіка Росії впала приблизно на 4,7% в другому кварталі 2022 року, порівняно до цього періоду минулого року, дещо більше, ніж 4,3% падіння, яке оприлюднила російська офіційна статистика.

Це падіння менше, ніж 9-10% падіння, яке раніше передбачали експерти, опитані виданням.

Росія "скасувала чотири роки зростання, повернулась до 2018 року за обсягом в другому кварталі", вважає економіст Bloomberg Александр Ісаков.

Науковці Єльського університету піддають сумніву офіційну статистику, оприлюднену Кремлем. Вони вважають, що позитивні статистичні дані, які озвучує Росія – не більш як пропаганда і закликають не вірити офіційній статистиці Кремля.

"Вони приховують дані, публікують довільно якісь дивні дані, які вводять в оману багатьох у ЗМІ, - вказав в коментарі Голосу Америки професор Джеффрі Сонненфельд, президент Інституту лідерства Єльського університету. Наприклад, вони вказують, що ринок цінних паперів обвалився на 60%, що жахливо. Але чому не 100% – адже зараз неможливо продати акції іноземцю, а лише іноземці залишились серед власників акцій, бо росіяни вийшли. Те ж саме з валютою – справжнього ринку немає.

Дивіться також на цю тему:

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG