Спеціальні потреби

Лондон готує скасування анонімності власників компаній у британських “офшорах”


Тереза Мей заявляла, що боротьба з відмиванням грошей потрібна для протидії небезпечній діяльності Росії після спроби вбивства в Солсбері Сергія Скрипаля та його доньки.
Тереза Мей заявляла, що боротьба з відмиванням грошей потрібна для протидії небезпечній діяльності Росії після спроби вбивства в Солсбері Сергія Скрипаля та його доньки.

Уряд Великої Британії погодився вимагати від своїх автономних територій, зокрема Британських Віргінських островів, обмеження практики анонімності ключових "офшорних" фінансових послуг.

Під тиском закликів депутатів у парламенті до боротьби з відмиванням грошей, ухилянням від податків та корупцією, урядовці офіційно заявили, що погодяться із новими правилами про оприлюднення справжніх власників компаній зареєстрованих в офшорних зонах.

...Якщо натиснути лише на Лондон, це просто виштовхує гроші в інше місце...
Марк Ґалеотті

Велика група парламентарів хоче, щоб такі правила були зафіксовані у новому законі про боротьбу з відмиванням грошей і привели до створення відкритих реєстрів з іменами справжніх (бенефіціарних) власників.

Прем’єр-міністр Тереза Мей раніше заявляла, що боротьба з відмиванням грошей потрібна для протидії небезпечній діяльності Росії, зокрема після спроби вбивства у березні в Солсбері нервово-паралітичною отрутою колишнього полковника російської військової розвідки Сергія Скрипаля та його доньки.

Законопроект, який ще проходить остаточні схвалення, також передбачатиме право уряду запроваджувати фінансові санкції, включно з конфіскацією активів іноземців, звинувачених у порушеннях прав людини.

Ті положення названі “Поправками Магнітського” подібно до “Акту Магнітського” у США та аналогічних законів, що були схвалені у низці країн світу.

Сергій Магнітський - російський юрист, який загинув у в’язниці 2009 р. після того, як повідомив про виявлення доказів незаконної наживи колами високопосадовців у Росії.

Однією з перешкод для запровадження вимог стосовно фінансових послуг у британських офшорних зонах є те, що деякі з тих самоврядних територій обурюються нав’язуванням їм вказівок з Лондона.

Чільна представниця фінансових органів Британських Віргінських островів Лорна Сміт в інтерв’ю радіо ВВС звинуватила політиків у “колоніалізмі”.

Глобальна проблема

Активісти боротьби з відмиванням грошей та міжнародною корупцією наголошують, що відкритості треба вимагати не лише від “заморських територій”, але й фактичних офшорних зон у таких країнах як США.

Також проблемою називають закони, що гарантують легкість реєстрування "компаній-прокладок" в Лондоні, чи анонімних юридичних осіб в Шотландії.

Дослідник російської організованої злочинності Марк Ґалеотті наголосив в інтерв’ю “Голосу Америки”, що відмивання нажитих злочинним шляхом грошей є глобальною проблемою.

“...Ми знаємо, що Лондон і штат Делавер (у США), і Нью-Йорк, і Дубай є головними осередками відмивання грошей у світі. Але ... бандити розшукують набагато більш сумнівні юрисдикції, де це можна зробити. Україна - це одне з місць, Білорусь - також. Щораз частіше це Ізраїль, чи Латвія, або Кіпр. Тоді ті гроші переводять до більш легітимних юрисдикцій через Париж і Прагу, чи інші місця, а тоді вже до більш престижних юрисдикцій, таких як Лондон”, - пояснює Ґалеотті.

За його словами, “якщо натиснути лише на Лондон, що, безумовно, було б добре, і добре було б для Великої Британії очиститися, але не треба вводити себе в оману, що це вирішило б усю проблему. Це просто виштовхує гроші в інше місце, наприклад, у Франкфурт, чи деінде”.

Марк Ґалеотті, як і багато інших фахівців наголошують, що боротьбу з відмиванням грошей треба координувати в міжнародних масштабах, оскільки “самостійно жодна окрема країна не може сама дати цьому раду”.

Дивіться також: Найбільшій опозиційній силі у Великій Британії закидають "проросійськість"

Найбільшій опозиційній силі у Великій Британії закидають "проросійськість". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG