Спеціальні потреби

Пентагон: якщо Росію не стримувати, загроза масштабного збройного конфлікту зросте


Фото: репетиція параду в Москві
Фото: репетиція параду в Москві

Пентагон оприлюднив аналітичну записку на тему "Стратегічні наміри Росії". Документ, вперше опублікований Politico, містить експертні оцінки високопосадовців Пентагону та незалежних аналітиків.

США все ще недооцінюють масштаб російської агресії, йдеться в звіті.

Росія має глибоко вкорінене почуття геополітичної незахищеності, що спонукає її до прагнення стратегічних цілей зі встановлення однозначного впливу на пострадянському просторі, йдеться в передмові до звіту, складеній контр-адміралом Джеффрі Черевко.

Росія застосовує стратегії примусу, використовуючи військові та невійськові засоби, щоб чинити тиск на США, союзників та партнерів до та після початку ворожих дій. Цим стратегіям треба активно протистояти, або загроза масштабного збройного конфлікту зростатиме, наголошує посадовець.

За оцінками експертів Пентагону, майбутнє протистояння між основними світовими силами, найімовірніше, відбуватиметься на рівні ескалації меншому, ніж збройних конфлікт.

Зростає економічна конкуренція, протистояння кампаній з впливу, більшого поширення набувають дії з використанням збройних формувань, кібервтручання та політичного протистояння.

За таких умов, йдеться у передмові до звіту, посилюється ризик непорозумінь та прорахунків між силами, які мають значну військову потужність, що може посилити ризик збройного конфлікту.

В Пентагоні закликали переоцінити здатність США впливати на світові та регіональні події. У звіті наводиться цитата генерала (у відст.) Роба Сполдінга про те, що "роль США стосовно Росії має полягати в залученні європейських союзників, щоб відігравати провідну роль в балансуванні в Європі. Метою союзників має бути стримування. В той же час, США мають на двосторонній основі взаємодіяти з Росією, щоб усунути її з орбіти впливу Китаю . США можуть працювати з Росією, щоб покращити американсько-російські відносини не відволікаючись від європейських зусиль з балансування і стримування".

Дивіться також: Головні підсумки після саміту G-20, які мають значення для США, України та світу

Головні підсумки після саміту G-20, які мають значення для США, України та світу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG