Спеціальні потреби

Блінкен: Росія порушує обіцянки перед країнами, коли блокує поставки зерна


Держсекретар США Ентоні Блінкен виступив із заявою на закритті засідання міністрів закордонних справ країн "Групи семи", що відбулось в японському місті Каруізава. 18 квітня 2023 року
Держсекретар США Ентоні Блінкен виступив із заявою на закритті засідання міністрів закордонних справ країн "Групи семи", що відбулось в японському місті Каруізава. 18 квітня 2023 року

Держсекретар США Ентоні Блінкен звинуватив Росію в тому, що вона знову блокує поставки зерна через Чорне море і таким чином порушує свої обіцянки перед країнами, які потребують цих поставок. Відповідну заяву Блінкен озвучив у вівторок на закритті засідання міністрів закордонних справ країн "Групи семи", що відбулось в японському місті Каруізава.

"Росія знову блокує поставки українського зерна світові, підвищуючи ціни на продовольство для людей усюди. За останні кілька днів жодне судно не вийшло з України і завантаження більше 50 суден заблоковано. Країни в усьому світі залежать від цього рятівного зерна. Росія порушує свої обіцянки перед ними", - заявив посадовець.

Про те, що Росія 17 квітня вдруге заблокувала інспекції суден в територіальних водах Туреччини йдеться в повідомленні українського міністерства інфраструктури.

"Таким чином російська сторона намагається встановити контроль над кількістю завантаженого флоту та напрямами його роботи, що є порушенням міжнародних норм та положень «Зернової ініціативи». Це є черговою спробою диктувати всьому світу свою політику, ставити під загрозу продовольчу безпеку та використовувати їжу як зброю", - заявило українське відомство.

В міністерстві висловили сподівання, що ООН та Туреччина зможуть забезпечити виконання процедур для експорту.

Завдяки ініціативі "Зерно з Україні", 30 тисяч тонн зерна прибуло в Ємен, повідомили в Офісі президента України у вівторок.

Напередодні про поставку нагадала посол США в України Бріджит Брінк. "Поставка, профінансована Іспанією та Францією, "надасть можливість нагодувати 4 мільйони людей, демонструючи, як Чорноморська зернова ініціатива дозволяє українським фермерам годувати світ", - йдеться в дописі посадовиці в соцмедіа.

Форум

XS
SM
MD
LG