Спеціальні потреби

Трамп: зброя не має потрапляти до рук психічно хворих


Виступ президента США Трампа на події Національної асоціації власників вогнепальної зброї
Виступ президента США Трампа на події Національної асоціації власників вогнепальної зброї

Законодавці США ведуть переговори про можливість встановлення у США обов'язкової перевірки (background checks) бажаючих придбати вогнепальну зброю. Про це президент США Дональд Трамп написав у п'ятницю у Twitter.

"Відбувається серйозна дискусія між лідерами Палати представників та Сенату США щодо серйозних перевірок анкетних даних бажаючих придбати вогнепальну зброю. Я також спілкуюсь із Національною асоціацією власників вогнепальної зброї та іншими, щоб їх дуже сильні погляди з даного питання були повністю представлені та розглядались з повагою. Вогнепальна зброя не має потрапляти до рук психічно хворих, божевільних людей. Я - найбільший захисник Другої поправки до Конституції США, але ми повинні працювати разом заради блага та безпеки нашої країни. Речі в рамках здорового глузду мають бути реалізовані на благо усіх!" - твітує Трамп.

Ми повинні працювати разом заради блага та безпеки нашої країни. Речі в рамках здорового глузду мають бути реалізовані на благо усіх!
Дональд Трамп

Національна асоціація власників вогнепальної зброї - це організація, яка обстоює права власників вогнепальної зброї. Її пов'язують із зусиллями спрямованими проти законопроектів, які б ускладнили доступ мешканців США до вогнепальної зброї. Організацію називають політичним союзником Республіканської партії США та президента Дональда Трампа.

Заява президента США пролунала на тлі вимог до уряду та законодавців США вдатись до кроків, які б обмежили доступ до зброї у Сполучених Штатах. У США право на володіння та носіння зброї передбачено Другою поправкою до Конституції. Дана поправка вказує на відповідне право, як на складову безпеки США.

Між тим, численні політики, громадські діяти та ін. вказують, що вільний доступ мешканців США до зброї, можливість порівняно легко придбати її, значною мірою обумовлюють велику кількість злочинів з використання вогнепальної зброї у країні, та зокрема сприяють феномену масових стрілянин. Так вказується, що у певних ситуаціях у США можна легально придбати вогнепальну зброю у спосіб, який не вимагає перевірки анкетних даних покупця та ін.

У серпні зловмисники здійснили розстріли людей у двох американських містах. Загинули та отримали поранення десятки осіб. Як повідомляється, принаймні в одному з цих випадків нападника мотивувала ідеологія ненависті, ворожість до латиноамериканців.

Дивіться також: Волкер та Чалий на вечорі пам'яті 11 річниці війни з Росією у посольстві Грузії у США

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG