Спеціальні потреби

В Держдепі хочуть включити російський проект "Посейдон" до нової угоди з ядерної зброї


Фото випробовування підводного дрона "Посейдон", зроблене з відео Міністерства оборони Росії (АР)
Фото випробовування підводного дрона "Посейдон", зроблене з відео Міністерства оборони Росії (АР)

Нова система контролю над зброєю має вийти за рамки традиційного двостороннього формату США - Росія. Про це заявив високопосадовець США під час брифінгу для преси в понеділок.

Угода з контролю над ядерною зброєю 2010 року між США та Росією START, яка обмежує кількість ядерних ракет, бомбардувальників та боєголовок, які кожна з країн може розміщувати, закінчує діяти в 2021 році, що відкриває можливості для її перегляду.

Американська сторона прагне долучити до угоди також і Китай і розповсюдити її дію і на нетрадиційні види зброї.

Новий START має охоплювати і "російські системи, які ще перебувають у стадії розробки. Серед них, такі "трохи екзотичні системи", як "Посейдон" – підводний дрон на ядерному паливі та з ядерним зарядом, балістичні ракети, що запускаються з повітря, та інші", заявив посадовець.

Представник Держдепу також наголосив на необхідності долучити Китай до угоди про контроль над ядерною зброєю. Китай планує щонайменше подвоїти арсенал протягом наступних декількох років, але не має обмежень, передбачених угодами з контролю на озброєннями часів "Холодної війни", пояснив він. Китай було запрошено приєднатись до діалогу з питань безпеки США та Росії. На запрошення, надіслане 19 грудня минулого року, поки не отримано відповіді, заявив посадовець.

Станом на початок 2019 року, дев'ять країн: США, Росія, Великобританія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль та Північна Корея мали 13 865 ядерних боєголовок, за даними Стокгольмського міжнародного інституту досліджень миру (SIPRI)

Дію угоди START може бути продовжено, заявив посадовець Держдепу під час прес-конференції. Власне продовження дії ядерної угоди новий START не має зіткнутись із ускладненнями, заявив посадовець Держдепу. "З нашої сторони, гадаю, потрібно не більше, ніж обмін дипнотами. Я залишу росіянам розповідати про власний процес, але підозрюю, що Володимир Путін – не той, хто зіткнеться з великими проблемами із власною законодавчою гілкою".

В 2019 році США вийшли з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), підписаного президентом США Рональдом Рейганом і останнім радянським лідером Михайлом Горбачовим в 1987 році. Вашингтон мотивував вихід з договору його порушеннями з боку Росії. Прикладом порушення договору з боку Росії називають нові російські ракети 9М729.

Дивіться також: Головні пріоритети військової співпраці між Україною та США. Відео

Головні пріоритети військової співпраці між Україною та США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG