Спеціальні потреби

Зеленський закликає негайно повернути під контроль України Запорізьку АЕС


Російський прапор біля культурно-ділового центру ЗАЕС у місті Енергодар Запорізької області на підконтрольній Росії території України, 24 листопада, 2022. REUTERS/Олександр Єрмоченко
Російський прапор біля культурно-ділового центру ЗАЕС у місті Енергодар Запорізької області на підконтрольній Росії території України, 24 листопада, 2022. REUTERS/Олександр Єрмоченко

Президент Володимир Зеленський закликав світове співтовариство накласти «глобальні санкції» проти російської атомної промисловості та негайно повернути під контроль України Запорізьку АЕС, яку рік тому захопили російські війська.

«Рік тому терористична держава вперше в історії людства взяла в «заручники» атомну електростанцію, Запорізьку АЕС», – нагадав президент Зеленський.

Український лідер нагадав, що станція перебуває в районі бойових дій і Росія використовує її для прикриття своєї агресії. Росія, за словами Зеленського, «перетворила територію ЗАЕС на де-факто військовий полігон».

«Росія обстріляла станцію, вона обстрілює наші міста, ховаючись на АЕС, перетворила територію ЗАЕС на де-факто військовий полігон», – написав Зеленський у Twitter.

За словами Зеленського, ця ситуація вимагає принципової реакції з боку світового співтовариства.

«Ця особливо цинічна форма терору вимагає особливо принципової реакції світу. Нам потрібні глобальні санкції проти російської атомної промисловості, нам потрібно негайне повернення повного українського контролю над ЗАЕС», – написав український президент у Twitter.

Зеленський подякував Міжнародному агентству з атомної енергетики (МАГАТЕ) «за спільну роботу над відновленням безпеки».

Як повідомляв «Голос Америки», місія МАГАТЕ працює на Запорізькій АЕС на ротаційній основі, попри блокування Росією спроб ротації та мілітаризацію тимчасово окупованої атомної електростанції. Минулого тижня відбулася шоста ротація, повідомив Рафаель Ґроссі, генеральний директор МАГАТЕ.

У жовтні минулого року Росія оголосила ЗАЕС «федеральною власністю». Позиція МАГАТЕ, за словами її очільника, полягає в тому, що ЗАЕС – це український об’єкт.

Форум

XS
SM
MD
LG