Спеціальні потреби

Пентагон: характер загрози від Росії для НАТО змінився на тлі війни в Україні


POLAND-NATO/DRILLS
POLAND-NATO/DRILLS

Характер загроз, які надходять від Росії до НАТО "значно змінився". Через війну в Україні Росія втратила значну частину сухопутних сил та боєприпасів, але зберігає інші небезпечні спроможності, включаючи ракетні удари та ядерну зброю. Такими оцінками поділився Семуель Бреннен, заступник помічника міністра оборони США в п'ятницю під час конференції в вашингтонському аналітичному центрі "Атлантична рада", присвяченому підготовці до саміту НАТО, що відбудеться у Вільнюсі влітку.

Загроза для НАТО від Росії "є гострою, навіть більш небезпечною, ніж до війни в Україні, однак те, яким чином це може заторкнути НАТО, змінилось", зауважив посадовець. Він вказав, на те, що Росії знадобиться час, щоб поповнити сухопутні війська та втрачені боєприпаси, але "вони утримують низку інших проблемних спроможностей, до яких вони можуть більше схилятись".

"Тому такі питання, як протиракетна, протиповітряна оборона, кіберзагрози, протистояння в космосі і, звичайно, ядерні загрози виходять на передній план і ми маємо забезпечити, що ми плануємо і модернізуємо наші можливості в цьому театрі, щоб мати змогу відповідати на це, а не лише в сфері сухопутних сил", - заявив Бреннен.

Щодо можливості протистояння на суходолі, Бреннен відзначив, що присутність військ США в регіоні швидко змінюється "зі вступом Фінляндії до НАТО а також з огляду на те, що Росія робить в Білорусі".

З 2017 США підтримують ротаційну присутність військ в Польщі, а також в контексті Мадридського саміту оголосили про передову присутність гарнізону Сухопутних військ, також є ротаційні сили в країнах Балтії. "Це демонструє, що ми змінили нашу присутність на східному флангу НАТО і ввели інфраструктуру, яка дозволяє нам дуже швидко наростити масштаб за необхідності в майбутньому", - наголосив посадовець.

Відповідаючи на питання щодо можливості розміщення небойових сил США в Україні, Бреннен підкреслив: "Зараз міністерство повністю зосереджено на підтримці України в теперішній війні і думає про місії допомоги безпеки, коли йдеться про сторону НАТО від кордону".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG