Спеціальні потреби

Волонтери у США будують бездомним житло


Дороге житло сприяє збільшенню кількості бездомних на вулицях американських міст. Найскладніше молодим людям віком від 17 до 19 років. Чимало з них не мають підтримки батьків, занадто дорослі для державних програм допомоги і занадто молоді, аби утримувати себе самостійно. Такій молоді у Вашингтоні вже майже сорок років сприяє благодійна організація «Робота з молоддю». Підлітків, яких не можливо об’єднати з родиною, працівники організації влаштовують у подаровані громадськістю помешкання, до ремонту яких залучають молодь. Таким чином будується житло для бездомних, а молодь отримує професійні навички.

Наприклад, відремонтувати один з непридатних для житла будинків взявся допомогти Американських інститут архітекторів – організація, що об’єднує представників цієї професії. У цей день члени інституту, які зібрались на конференцію у Вашингтоні, добровільно допомагають у роботі над проектом. Один з волонтерів – Ґвен Берлекем з Огайо:

«Коли ви покращуєте життя громади, відбувається ефект доміно. Сусіди починають дивитися на цей район з перспективою тут оселитися. У дітей з’являються кращі умови для життя».

Дев’ятнадцятирічний Кевін Вейн працює над відбудовою одного з будинків вже кілька місяців, з самого початку роботи. Він потрапив сюди завдяки програмі набуття практичних навичок «молодь будує», яку організовує благодійна організація «Робота з молоддю». За його словами, він отримує теслярські навички і йому дуже подобається працювати руками. Свого часу Кевін покинув школу і мав проблеми із законом. Він прийшов до організації набути професійний досвід. Його опікун Маркус Брюс говорить, що задоволений успіхами свого підлеглого:

«Кевін виявляє лідерські якості і добре працює. Я очікую, що він успішно закінчить цю програму адже має усе необхідне для цього».

Від учасників програми вимагають професійного і відповідального підходу до роботи. Кевін говорить, що дуже серйозно ставиться до цієї та інших вимог, адже саме від них залежить отримання роботи у майбутньому:

«Я ставлюсь до всіх з повагою. Я пунктуальний. Виконую усі завдання. Мені не треба нічого повторювати. Я усе зроблю».

«Коли ви покращуєте життя громади, відбувається ефект доміно»
Ґвен Берлекем, волонтер
Кевін працює як з іншими учасники програми, так і з чисельними волонтерами, які допомагають у будівництві. За словами директора та засновниці організації «Робота з молоддю» Дебі Шор, це чудова нагода побудувати не лише будинок:

«Вони працюють плі-о-пліч з волонтерами з усіє країни. Це чудова нагода для них окрім будівництва будинку, налагодити взаємовідносини, що дуже важливо для молодих людей».

Том Шел, архітектор з Флориди, виділив час на участь у цьому проекті аби не лише допомогти, а й привернути увагу до проблеми бездомних в Америці:

«Я знаю, що у будь який час у подібну ситуацію можуть потрапити мої діти або я сам. Особливо в умовах сучасної економіки. Ніхто не захищений від такого. Саме тому дуже важливо допомагати. Я відчуваю, що допомагаю не просто комусь, а й, можливо, своїй родині, своїм дітям», - говорить Том.

Цього дня над ремонтом будинку працювало майже сто двадцять волонтерів. Організатори сподіваються, що перші вісім бездомних молодих людей зможуть заселитися сюди у жовтні цього року. А більшість випускників програми «молодь будує» після проходження професійного курсу знаходять роботу, яка дозволяє їм утримувати себе самостійно.
XS
SM
MD
LG