Спеціальні потреби

ООН оцінить ситуацію з правами людини в Ємені


Антиурядовий протест після п’ятничних молитовних зібрань
Антиурядовий протест після п’ятничних молитовних зібрань

ООН заявила, що в понеділок до Ємену прибуде делегація у складі трьох осіб з десятиденною місією, мета якої – перевірити факти порушення прав людини в країні. За словами представників ООН, група спробує оцінити ситуацію в країні, де різні політичні сили борються за владу, а мусульманські екстремісти здійснюють атаки на позиції урядових сил безпеки.

Президент цієї країни Алі Абдулла Салех все ще перебуває в Саудівській Аравії, де він видужує від ушкоджень, які отримав під час вибуху бомби в президентському палаці.

Протягом останніх кількох місяців тривають протести, в яких беруть участь тисячі мешканців цієї країни з вимогою до Салеха залишити владу. Часом протести переходять у насилля. З січня цього місяця правоохоронні сили країни вбили щонайменше двісті демонстрантів.

ООН заявила, що делегація зустрінеться з представниками влади, громадськими активістами, членами опозиції та жертвами порушень прав людини чи їхніми родинами. Представники ООН також планують відвідати лікарні та місця ув’язнення. Речник ООН заявила, що вони сподіваютсья, що результатом цієї місії стануть рекомендації

XS
SM
MD
LG