Спеціальні потреби

Опозиція у Ємені відкидає заклик Салеха до надання йому гарантій


Алі Абдалла Салех домагається міжнародних гарантій
Алі Абдалла Салех домагається міжнародних гарантій

Лідери опозиції у Ємені піддали критиці президента Алі Абдаллу Салеха за те, що він сказав, що йому потрібні певні гарантії для того, щоб підписати документ, який передбачає його відставку.

Опозиційний лідер Мохаммед Кахтан заявив, що відмова Салеха підписати план і піти у відставку є рівнозначна заклику до «війни».

Запропонований Радою співробітництва арабських країн Перської затоки план передбачає передачу влади єменським лідером своєму заступникові. Проте у середу Салех заявив, що погодиться на такий сценарій тільки за умови, що арабські держави, європейські країни і Сполучені Штати дадуть йому гарантований графік для імплементації плану.

У середу США відкинули заклик Салеха до міжнародних гарантій стосовно графіка, називаючи їх непотрібними. Речник Державного департаменту Марк Тонер сказав, що Салеху слід підписати документ, «без дальшої затримки».

Тим часом прихильники резолюції ООН із закликом до негайного покінчення з насильством і передачі влади в Ємені дали членам Ради безпеки проект пропозиції і сподіваються на проведення голосування в цій справі наступного тижня.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG