Спеціальні потреби

В сутичці між єменськими солдатами та екстремістами загинуло 19 людей


Представники племені, що виступає проти президента Ємену, на вулицях Сани
Представники племені, що виступає проти президента Ємену, на вулицях Сани

У південноєменському місті Зинджибар урядові війська мали сутичку з ісламськими екстремістами, в результаті чого загинуло щонайменше 19 людей. Понад тиждень тому екстремісти встановили свій контроль над містом. Нові сутички спалахнули також у другому за величиною місті Ємену Таїз.

Збройні сутички у вівторок збіглися в часі з дедалі частішими закликами до президента Ємену Алі Абдулли Салеха, щоб він погодився на мирну угоду, запропоновану Радою співпраці країн Перської затоки, яка поклала б край його 33-річному правлінню.

У понеділок державний секретар Гілларі Клінтон заявила репортерам у Вашингтоні, що «негайна передача влади є в найкращих інтересам єменського народу». Пані Клінтон звернула увагу на те, що президент Алі Абдулла Салех тепер перебуває в Саудівській Аравії на лікуванні після того, як його було поранено в п’ятницю під час ракетної атаки на його резиденцію.

Уряд Саудівської Аравії також заохочує до прийняття мирної угоди. А верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон сказала, що Салех повинен «діяти в найкращих інтересах свого народу», щоб уможливити країні «просуватися вперед».

Ештон звернула увагу, що останніми тижнями президент Ємену три рази обіцяв підписати угоду.

За повідомленнями, виконуючий обов’язки глави держави, віце-президент Абд аль-Раб Мансур Гахі заявив, що Салех «швидко видужує» і через кілька днів повернеться до країни. Проте були натяки, що уряд Саудівської Аравії може заблокувати його повернення.

XS
SM
MD
LG