Спеціальні потреби

У Ємені вже третій день поспіль відбуваються сутички


Поранений антиурядовий демонстрант в Сані
Поранений антиурядовий демонстрант в Сані

Уже третього дня поспіль у Ємені спалахнули сутички між силами безпеки і демонстрантами. Учасники протестів вимагають негайної відставки президента Алі Абдалли Салеха.

Очевидці повідомляють, що у вівторок у південному місті Таїз службовці безпеки в цивільному одязі відкрили вогонь у демонстрантів. День раніше там загинуло щонайменше 12 людей.

У понеділок Бюро верховного комісара ООН з прав людини висловило тривогу з приводу, як сказано, «повідомлень про непропорційне й надмірне, застосування сили, включно з автоматичною зброєю, проти мирних демонстрантів у Таїзі».

Тимчасом на президента Салеха збільшується міжнародний тиск, щоб він залишив посаду. Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон оприлюднила у вівторок заяву, в якій сказано, що «передача влади мусить розпочатися вже тепер».

Державний департамент США назвав насильство в Ємені «обурливим» серед ознак дедалі більшого тиску на президента Салеха, щоб він відмовився від влади.

За повідомленням газети «Нью-Йорк таймс», Сполучені Штати відмовляються від багаторічної підтримки Салеха і ведуть переговори про його відхід від влади. Проте Державний департамент відмовляється підтвердити ці повідомлення.

XS
SM
MD
LG