Спеціальні потреби

Президент Ємену погодився подати у відставку у 2013-му році


Президент Ємену Алі Абдалла Салех

Президент Ємену схвально прийняв пропозицію Ради співробітництва арабських держав Перської затоки і готовий передати владу віце-президенту країни «мирно та в рамках конституції».

У неділю представники Ради співробітництва арабських держав, у яку входить шість країн, провели нараду у столиці країни. Під час зустрічі вони переконали президента подати у відставку, однак не уточнили термінів для передачі повноважень. У понеділок президент Алі Абдалла Салех у своїй заяві вказав, що він готовий відійти від влади після чергових виборів у 2013-му році.

Опозиція Ємену відхиляє ініціативу, запропоновану міністрами закордонних справ Саудівської Аравії, ОАЕ, Катару, Оману, Кувейту і Бахрейну. Демонстранти закликали до негайного припинення 32-річного правління Салеха. Опозиціонери також не погоджуються із пропозицією арабських лідерів забезпечити чинному президенту та його родині захист від судового переслідування.

Демонстрантів вийшли на вулиці столиці країни у неділю, вимагаючи повалення режиму Салеха. Відколи у країні спалахнули акції протесту, у протистоянні опозиціонерів із єменськими силами безпеки загинуло понад 100 осіб.

XS
SM
MD
LG