Спеціальні потреби

Єхануров дав свідчення проти Тимошенко


Єхануров дав свідчення проти Тимошенко
Єхануров дав свідчення проти Тимошенко

Новий адвокат Сухов, нова безуспішна спроба відвести суддю Кіреєва, допит свідка Єханурова тривалістю в 5 годин. Це короткий зміст чергової серії серіалу «Суд над Юлією Тимошенко», який поновився у Печерському райсуді у понеділок. З яскравих деталей глядачам запам’яталася коса «а ля Тимошенко», з якою на засідання з’явилась прокурор Фролова, а також фальш-дзвінок від «жартівника», одразу спійманого міліцією, про буцімто заміноване приміщення суду.

Практично весь день у понеділок суд допитував екс-міністра оборони Юрія Єханурова. Решта викликаних свідків – колишніх міністрів уряду Тимошенко, які брали участь у горезвісному «газовому» засіданні 19 січня 2009 року – нудьгували у коридорі. Дочекався своєї черги екс-міністр транспорту і зв’язку Йосип Вінський та екс-міністр освіти Іван Вакарчук. Даремно згаяли час екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко та екс-міністр молоді і спорту Юрій Павленко. Їм доведеться прийти свідчити іншим разом.

Екс-міністр оборони Юрій Єхануров, який давав свідчення першим, підтримав позицію обвинувачення. На його думку, Тимошенко перевищила свої повноваження, коли дала добро на підписання «газової» угоди, не підтриманої урядом. Розповідаючи про засідання Кабміну 19 січня, Єхануров повідомив, що не погодився з «газовими» директивами і на знак протесту залишив засідання. За його словами, кілька інших міністрів так само висловилися проти, і директиви, на яких наполягала прем’єрка, так і не були затверджені.

Характеризуючи підписану в Москві угоду, екс-міністр назвав її вкрай невигідною, оскільки ціна газу зросла, а ціна транзиту залишилась незмінною.

«Я зрозумів, що українська сторона нічого не виграє, а здає свої позиції», – заявив Єхануров у суді. Як він додав, «Такі умови можна підписати, коли є залежність».

Як припустив екс-міністр, невигідну для України угоду Тимошенко підписала через особисту боргову залежність від Росії ще з часів ЄЕСУ.

Своєю чергою, Тимошенко вину за слабку позицію України в «газових» переговорах переадресувала самому Єханурову. Як вона заявила, це за його прем’єрства було розірвано зв’язок між ціною газу і ціною транзиту, а на ринок запустили компанію-посередника РосУкрЕнерго. Тимошенко назвала Єханурова лобістом компанії РУЕ і попросила суд не брати до уваги його свідчення як упереджені.

Заяви про борги ЄЕСУ екс-прем’єрка пояснила особистим неприязним ставленням до неї з боку Єханурова.

Що ж до буцімто підроблених нею урядових директив, то, як вкотре наголосила Тимошенко, директиви були її персональним дорученням як голови уряду і не потребували затвердження Кабміном. На підтвердження цього підсудна попросила зачитати стенограму засідання уряду 19 січня. У порядку денному цього засідання немає такого пункту, як «затвердження директив», а під час засідання оголошувалась інформація про те, що директиви затвердження не потребують.

Наступні викликані свідки – екс-міністр транспорту і зв’язку Йосип Вінський та екс-міністр освіти Іван Вакарчук – своїми свідченнями підтримали захист. Вінський пригадав, що на засіданні Кабміну 19 січня говорилося про те, що директиви не потрібні. А Вакарчук на запитання, чи наполягав екс-віце-прем’єр Олександр Турчинов на затвердженні директив, відповів запереченням. «Наполягань не було. І я знаю, що ми їх не затверджували», – повідомив екс-міністр.

Слухання в справі Тимошенко поновляться 4 серпня. Таке рішення ухвалив головуючий суддя Родіон Кіреєв. Тим самим новий адвокат Юрій Сухов, залучений у понеділок вранці до захисту Тимошенко, отримав на вивчення матеріалів справи 2 дні.

Сухов, який просив на ознайомлення зі справою 8 тижнів, уже сказав, що почувається на цьому процесі статистом. А підсудна заявила, що влада тероризує її адвокатів. Спершу їм дають на вивчення 16 томів справи лічені дні, а коли ті заявляють, що змушені піти з процесу, їх переслідують по професійній лінії та погрожують позбавити адвокатської ліцензії.

Як заявила Тимошенко, репресії тією чи іншою мірою вже торкнулися усіх її попередніх адвокатів – Сергія Власенка, Миколи Титаренка, Миколи Сірого та Олександра Плахотнюка.

Опозиціонерка заявила також, що має інформацію про плани влади ув’язнити її до Дня Незалежності 24 серпня.

«За нашими даними, Янукович дав вказівку через представників своєї адміністрації, щоб до Дня Незалежності, до 24 серпня, я була ув’язнена», – повідомила Тимошенко. Вона пообіцяла також зруйнувати ці плани.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG