Спеціальні потреби

Янукович може добути до 2015 року, якщо погодиться на перехідний уряд (світова преса)


Міжнародна преса інформує читачів про розвиток подій в Україні, а також намагається знайти й запропонувати вихід зі становища. Януковичу пропонують іти на компроміс і погоджуватися на створення уряду національної єдності.

Британська Financial Times у редакційній статті закликає міжнародну спільноту тиснути на Віктора Януковича, але пропонувати компроміс – можливість для нього добути президентський термін до 2015 року в обмін на його згоду на створення перехідного уряду національної єдності, який міг би терміново шукати вихід з економічної кризи, на порозі якої опинилася Україна з урядом Азарова.

В іншій статті про Україну Financial Times розповідає про одне з можливих джерел такого тиску.

«Адміністрація Обами заявила, що може розглянути санкції проти уряду, а члени Конгресу кажуть, що можуть позбавити українських посадовців віз та заморозити їхні активи у США, якщо насильство проти демонстрантів посилиться».

Американська International New York Times у редакційній статті пише про суперечливі заяви президента Януковича, уряд якого надіслав тисячні підрозділи поліції на Майдан.

«Янукович зробив несміливий крок до розрядки політичної напруженості, влаштувавши круглий стіл із колишніми українськими президентами, щоб обговорити можливі дії у відповідь на протести у Києві. Але він одразу ж знизив вартість того жесту, наказавши поліції розчистити Майдан незалежності від табору демонстрантів у середу зранку. Хоча поліція опівдні відступила, це протистояння лише поглибило кризу в Україні».

International New York Times наголошує на тому, що політична криза в Україні пов’язана з тим, що український уряд не має грошей і буде змушений вибирати, у кого позичати: в МВФ чи в Росії.

«Зрештою, Україні буде потрібна допомога від когось із сусідів: від Росії на сході чи від Європи на заході. Оскільки значення ситуації таке важливе, то Європейський союз мав би запитати себе: чому не Європа і чому не зараз?» – запитує часопис.

Американське інтернетне видання Daily Beast називає українські протести «Євролюція» (Eurolution) і пише про те, як, напевне, приємно брюсельським бюрократам бачити тисячі демонстрантів під прапорами ЄС, але наголошує: «Європейська проблема була лише каталізатором. Протести переросли у популістський рух проти м’яко-автократичного правління Януковича. Пасивно спостерігаючи за тим, як президент і його прислужники за останні три роки накопичили величезні багатства, перебрали під контроль ЗМІ та пересаджали політичних опонентів, прості українці нарешті мали сказати: досить».

У Daily Beast на Євромайдан також намагаються подивитися очима брюссельських посадовців: «Протести також стали подарунком для Європейського союзу, який останнім часом потерпав від поганого PR. На тлі низької підтримки європейського проекту серед європейських громадян, телерепортажі з тисячами українців, які домагаються Європи, стали потужним підтвердженням європейської мрії. Це дає Брюсселю перепочинок від потоку негативних новин з Греції, Португалії, Іспанії та інших країн півдня Європи, що потерпає».

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG