Спеціальні потреби

Янукович назвався другом преси, але потрапив у список її ворогів


У Всесвітній день свободи слова, який відзначають 3 травня, Віктор Янукович привітав українських журналістів. У привітанні, розміщеному на офіційному сайті президента, глава держави наголосив на особливій ролі преси у процесах демократизації суспільства.

«Україна вже найближчим часом має здійснити глибинні реформи в усіх сферах життєдіяльності… І роль засобів масової інформації у цих процесах важко переоцінити», – заявив Янукович.

Глава держави ще раз підтвердив, що всіляко сприятиме свободі слова в Україні, і побажав усім журналістам здоров’я і добра.

А в той час як президент називає себе другом вільних журналістів, самі журналісти вважають його ворогом преси. Антирейтинг, з нагоди Всесвітнього дня свободи слова, склали Інститут масової інформації та Київська незалежна медіа-профспілка. У списку головних ворогів преси Віктор Янукович посів 10-те місце – за вимогу до журналістів погоджувати запитання перед прес-конференціями та пораду кореспонодентові «Української правди» «не бовтати язиком».

До антирейтингу потрапили також Юлія Тимошенко (3-тє місце) – за те, що, будучи прем’єр-міністром, викреслювала зі списку учасників телешоу небажаних журналістів, та народний депутат комуніст Олександр Ткаченко (2-ге місце) – за те, що вихопив з рук журналістки та пожбурив на підлогу мікрофон.

А очолив малопрестижний перелік, складений за підсумками минулого року, генпрокурор Олександр Медведько. Служитель Феміди став ворогом свободи слова №1, оскільки відмовив у порушенні кримінальної справи стосовно того ж таки нардепа Ткаченка. Звання головного ворога вільного слова Медведько отримав ще й тому, що Генпрокуратура не розкрила жодного резонанскного злочину проти журналістів.

Медіа-експерти, що склали список ворогів преси-2009, стверджують: останнім часом ситуація зі свободою слова в Україні погіршилась, і обіцяють оприлюднювати антирейтинги частіше, ніж раз на рік.

Як виглядає, претендентів на звання ворогів преси у новій владі справді не бракує. Днями міжнародна організація «Репортери без кордонів» повторно звернулася до нового президента Віктора Януковича з відкритим листом-заявою про утиски свободи слова в Україні. «Репортери без кордонів» нарікають на те, що заяви нового українського керманича щодо свободи слова розійшлися з його справами. Обурення правозахисників викликало недопущення українських журналістів на висвітлення подій, пов’язаних з підписанням харківських угод щодо Чорноморського флоту.

Нагадаємо: у своєму першому відкритому листі до президента, оприлюдненому раніше, правозахисники висловлювали стурбованість погіршенням стану свободи слова в Україні. Тоді Янукович пообіцяв опікуватись свободою преси і стати на захист журналістів.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG