Спеціальні потреби

Янукович обіцяє дерегуляцію економіки і захист інвестицій


Поза самітом з ядерної безпеки президент України провів низку двосторонніх зустрічей, зокрема з президентами Китаю, Росії та Франції. На думку президента, вдалось досягти порозуміння і під час переговорів з Міжнародним валютним фондом та Світовим банком. Під час робочого обіду з бізнес-громадою США Віктор Янукович зокрема наголосив, що розглядає США як стратегічного і перспективного партнера України як з точки зору співпраці у вирішенні складних геополітичних проблем, так і з перспективи взаємовигідної економічної співпраці. Президент України зазначив:

«Я добре розумію, що майбутнє можна будувати лише на фундаменті довіри. Перший крок сьогодні був зроблений, ми зустрілись з президентом Обамою, потиснули руки і це дуже важливо з точки зору майбутнього. Ця зустріч розрахована на особисті контакти, довіру і дуже часто на прийняття непростих рішень у відповідь на ті виклики, які будуть ще попереду, а їх вистачає на кожне покоління. Я добре відчуваю той потенціал, який є у стосунках між Україною та Сполученими Штатами. Я знаю, що діловий світ давно очікує від України певних кроків, які б дали можливість захисту інвестицій, створення умов і я це буду робити».

Президент України окреслив напрямки реформування економіки України, зокрема назвав низку інвестиційних проектів до яких можуть долучитись американські інвестори. Серед них участь у побудові двох нових стадіонів та трьох летовищ у процесі підготовки до Чемпіонату Європи з футболу. Окремо президент торкнувся і планів щодо приватизації низки перспективних об’єктів, зокрема «Укртелекому» та Луганського теплозаводу. Віктор Янукович пообіцяв прозорі умови приватизації та дерегуляцію українського ринку:

«Серед першочергових завдань уряду – створення реалістичного бюджету, стабілізація банківського сектору і покращення інвестиційного клімату. Я сподіваюсь, що бюджет України буде прийнятий найближчим часом, я маю на увазі квітень. Ми будемо робити максимум можливого для дерегуляції економіки, зняття адміністративних бар’єрів, скорочення кількості перевіряючих органів, зменшення податкового навантаження».

У цих реформах, за словами президента, він розраховує на допомогу західних фахівців та інвесторів. Президент висловив переконання, що спільними зусиллями Україну найближчим часом вдасться вивести з економічної кризи. Після виступу перед бізнес громадою та зустрічі з президентом США Бараком Обамою, президент України поклав квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченку у Вашингтоні й поспілкувався з кількома десятками українців, які прийшли на подію. Віктор Янукович подарував місцевій українській громаді дві бандури.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

XS
SM
MD
LG