Спеціальні потреби

Янукович передав журналістам торт, але в гості не запросив


Янукович передав журналістам торт, але в гості не запросив

Українські журналісти зробили чергову невдалу спробу побувати в гостях у президента. Нагадати Віктору Януковичу про його обіцянку річної давнини – запросити пресу в резиденцію у Межигір’ї – журналісти вирішили у день свого професійного свята. Зранку 6 червня з півсотні представників ЗМІ зібралися біля зачинених воріт у селі Нових Петрівцях під Києвом.

Акція, ще до її проведення, набула скандального розголосу. Про намір зажадати від Януковича виконання обіцяного повідомив минулої п’ятниці рух «Стоп цензурі!». Як зазначили журналісти у повідомленні, вони вимагають прозорості щодо проживання президента в резиденції, щодо якої в суспільстві існують корупційні підозри. Як наголосили активісти руху, виконавши свою обіцянку, президент міг би продемонструвати справжній намір боротися з корупцією, до чого на словах він постійно закликає.

А вже в суботу стало відомо, що мирну акцію заборонив суд. На організаторів пікету подав позов голова Новопетрівської сільради, а Київський окружний адмінсуд того ж таки дня позов задовольнив. Своє рішення суддя аргументувала запізнілим повідомленням про акцію, а також гарантованим людині (тобто президенту) правом на відпочинок.

Своєю чергою, рух «Стоп цензурі!» у неділю оприлюднив звернення, в якому заявив: рішення суду абсурдне, проте організація підкоряється і пікет проводити не буде. Водночас рух закликав представників ЗМІ таки прибути у понеділок на місце акції, аби, як було сказано, «проконтролювати виконання рішення суду».

Отож у понеділок зранку біля входу в Межигір’я зібралася чимала юрба журналістів. На них чекало розчарування. О 9-ій ворота відчинилися, і кортеж президента щодуху проїхав повз них, не зупинившись.

Президентські гостини знову не вдались. Гірку пігулку спробувала підсолодити прес-секретар Януковича Дарка Чепак. Вийшовши з останньої машини кортежу, вона запропонувала присутнім оберемок троянд і торт із написом «З днем журналіста!» Утім, ні до квітів, ні до торту ніхто з журналістів так і не доторкнувся, і «солодке диво», спечене для учасників акції президентським кухарем, забрали робітники з сусіднього будівництва.

Пізніше цього ж дня Віктор Янукович сказав, що не очікував на приїзд журналістів. Він також висловив здивування рішенням суду, що заборонив пікет. «Такого не має бути», – сказав президент.

Крім того, Янукович знову пообіцяв запросити журналістів до своєї резиденції. «Прийде час, і я запрошу», – запевнив глава держави.

А тим часом представники ЗМІ нарікають на те, що позбавлені можливості спілкуватися з президентом і ставити йому запитання. Останнє пряме спілкування відбулося рік тому, під час прес-конференції 4 червня 2010 року за підсумками 100 днів роботи президента на посаді. Саме на цій прес-конференції Янукович дав обіцянку журналістам продемонструвати свої володіння у Межигір’ї. Поїздка, втім, так і не відбулась – буцімто через брак транспорту.

Нагадаємо: як стверджують деякі автори, Віктор Янукович, використовуючи корупційні схеми, незаконно відчужив на свою користь державну резиденцію «Межигір’я». За даними журналістських розслідувань, на території резиденції президент має водоспади, античні колони, тенісні корти, голуб’ятні та вольєри для екзотичних тварин.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG