Спеціальні потреби

Янукович відкидає закиди опозиції у політичних переслідуваннях


Янукович відкидає закиди опозиції у політичних переслідуваннях
Янукович відкидає закиди опозиції у політичних переслідуваннях

Президент України Віктор Янукович заперечує будь-який політичний підтекст у кримінальних справах, порушених проти колишніх урядовців. Внутрішньополітичні питання главі держави довелося коментувати під час візиту до Польщі, де Віктор Янукович зустрічався із керівництвом сусідньої країни. Останнім часом українським урядовцям все частіше доводиться відповідати на закиди у вибірковому застосуванні правосуддя до політичних опонентів.

У відповідь на запитання польських журналістів пан Янукович заявив, що для українського правосуддя немає значення, до якої політичної сили належить порушник закону. Він також наголосив, що в країні працюватиме принцип верховенства права.

«Для правосуддя немає жодного значення, якого кольору прапор, до якого належить та чи інша людина, яка порушила закони держави, або до якої церкви та чи інша людина ходить, або якої вона національності», – сказав президент України.

Відповідаючи на запитання про згортання в Україні демократичних свобод і, як наслідок, втрати позицій країни у міжнародних рейтингах, Віктор Янукович закликав зважати на економічні успіхи роботи його команди. Мовляв, за рік його правління країна суттєво покращила позиції в рейтингу економічного розвитку.

Українська влада наголошує на стратегічному характері стосунків Києва з Варшавою, хоча оглядачі звертають увагу, що нинішній державний візит Віктора Януковича до Польщі – перший за майже рік з часу його обрання на посаду.

Попередник Януковича на посаді Віктор Ющенко зустрічався із польським колегою значно частіше. Варшава часто виступала адвокатом України перед Європейським Союзом. Віктор Янукович наголосив, що й надалі розраховує на підтримку Польщі в євроінтеграційних зусиллях Києва.

Український президент заявив, що під час переговорів особливу увагу було приділено співробітництву двох країн в енергетичній сфері, зокрема щодо реалізації Євро-Азійського нафтотранспортного коридору та спорудження нафтопроводу «Одеса-Броди-Плоцьк-Гданськ».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG