Спеціальні потреби

Янукович пообіцяв українцям викорінення корупції та європейські перспективи


Віктор Янукович
Віктор Янукович

Війна корупції і підготовка до другої хвилі економічної кризи, європейські перспективи і новий закон про вибори-2012. Промова президента України, з якою Віктор Янукович виступив на урочистостях з нагоди 20-ої річниці Незалежності України, була довготривала і всеохоплююча.

Промовляючи у переддень свята в палаці «Україна», президент зробив екскурс у далеку і недавню історію держави. Говорячи про часи економічних піднесень і спадів, Янукович назвав найуспішнішим періодом 2003-2004-ті роки – період свого першого прем’єрства. Саме в ці роки Україна, на його думку, мала шанс на прискорений успіх. Завадило, за словами Януковича, одне «але» – смерть журналіста Ґонґадзе і касетний скандал. За його словами, це поклало початок тривалим «боям без правил» за владу.

Оцінюючи постпомаранчевий період, президент назвав ті п’ять років втраченими роками життя держави. За його словами, українська політика тоді перетворилася на нескінченне ток-шоу, а у зовнішніх відносинах панували «сумнівні прожекти та контракти, такі як газова угода 2009-го року».

Ситуація в країні виправилась після президентських виборів 2010-го року та його приходу до влади, – вважає Янукович. Як він заявив, тепер шанс на проведення реформ не буде втрачено. І саме заради успішності реформ він оголосив війну корупції, – нагадав президент.

«Я оголосив війну корупції, і наголошую – це не просто гасло. В цій війні не буде «своїх» та «чужих». І хто ще не зрозумів – відчує, як то кажуть, на своїй власній шкурі вже найближчим часом», – пригрозив глава держави.

Він також додав, що не дасть «політиканством та демагогією підмінити правосуддя».

«Нічого у них не вийде. Досить жити за правилами політичного шоу. Лише справедливе правосуддя і закон, а не політична доцільність мають визначати, чи була дія громадянина злочином, чи ні. Це моя принципова позиція», – наголосив Янукович, вочевидь, адресуючи ці слова підсудній №1 Юлії Тимошенко та її міжнародним заступникам.

Під час свого передсвяткового виступу президент пообіцяв захистити країну від наслідків «другої хвилі» світової економічної кризи, анонсував початок військової реформи і заявив, що парламентські вибори 2012-го року треба провести за новим виборчим законом. Він також окреслив блискучі європейські перспективи України.

«Я розраховую на те, що саме в 2011-му році ми завершимо переговори з Євросоюзом щодо політичної асоціації з ЄС та створення поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Це стане переконливим свідченням незворотності нашого цивілізаційного вибору і практичних кроків на запровадження європейської суспільної моделі в Україні», – заявив гарант.

А в той час як Віктор Янукович на урочистих зборах у палаці «Україна» читав промову до ювілею незалежності, у Печерському райсуді суддя Родіон Кіреєв чотири години поспіль зачитував матеріали кримінальної справи проти лідера опозиції Юлії Тимошенко.

Незважаючи на переддень великого свята, Кіреєв залишився непохитним. Він у десятий раз відхилив клопотання захисту і відмовився відпускати підсудну додому – як вона просила, до хворої матері. 20-ту річницю незалежності опозиціонерка зустріла у тюремній камері на Лук'янівці.

Дочекавшись, коли Кіреєв після оголошення ухвали вийде із зали суду, Тимошенко разом зі своїми прихильниками заспівала гімн України, а тоді привітала усіх присутніх з 20-ою річницею незалежності. Вона пообіцяла: колись українці житимуть у європейській державі, якою можна буде пишатися.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG