Спеціальні потреби

Янукович побував у Москві


Янукович побував у Москві

Саме так він прокоментував ситуацією із домовленістю На наступний день, після саміту Україна-ЄС, президент Віктор Янукович поїхав на інший саміт до Росії. Також Янукович повинен був зустрітися із Дмитром Медведєвим, але зустріч, за повідомленням прес-служби російського президента, скасували.

Втім, офіційно до Москви Віктора Януковича запросив саме Дмитро Медведєв. І зустріч була запланована на вечір вівторка. У прес-службі українського президента інформацію не прокоментували, але й не спростували.

Раніше Віктор Янукович зазначав, що переговори із Росією у важкому стані. Саме так він прокоментував ситуацією із домовленістю про ціну на газ під час саміту Україна-ЄС.

«В якому стані зараз знаходяться перемовини з Росією? У важкому. Робоча група, яку очолює міністр палива та енергетики Бойко, практично, якщо не кожний день, то через день буває в Росії. Чим вони закінчаться? Важко сказати. На сьогоднішній день немає відповіді», – сказав президент.

Разом з тим Віктор Янукович взяв участь у неформальному саміті очільників держав-учасниць Співдружності незалежних держав (СНД). Окрім обговорення співпраці між країнами, на саміті згадали про Угоду про зону вільної торгівлі у рамках СНД. Віктор Янукович заявив, що Україна співпрацюватиме у рамках СНД та готова розглянути питання про синхронну ратифікацію Угоди про зону вільної торгівлі.

«Ми всі хотіли, щоб ми з року в рік знімали бар’єри у русі товарів, послуг, фінансів. Сьогодні ми бачимо, що ці інструменти створюються», – цитує слова Януковича на саміті президентська прес-служба.

Також під час саміту президент Росії Дмитро Медведєв зазначив, що за 20 років існування СНД, це об’єднання стало досить впливовим на пострадянському просторі.

«СНД стало важливим фактором стабільності, стабільності на пострадянському просторі, і насправді стало впливовим регіональним об’єднанням, навіть не дивлячись на ті витрати, які ми бачили і які залишаються до сьогодні», - сказав Дмитро Медведєв.

За результатом саміту президенти країн СНД підписали рішення про співпрацю в рамках зв’язку та інформатизації і про підвищення ролі спостерігачів від СНД на виборах у цих країнах.

Одразу після Віктора Януковича до Москви полетів прем’єр-міністр України Микола Азаров. Основна мета візиту – зустріч із російським прем’єром Володимиром Путіним. Як повідомив урядовий сайт, Путін та Азаров планують обговорити питання двосторонньої співпраці, реалізацію спільних проектів у цьому році та плани на наступний рік. Раніше голова адміністрації українського президента Сергій Льовочкін у кулуарах зазначив про можливість підняття газового питання під час візиту Азарова.

XS
SM
MD
LG