Спеціальні потреби

Янукович у ПАРЄ розповів, що в Україні нема політичних переслідувань


Янукович у ПАРЄ розповів, що в Україні нема політичних переслідувань
Янукович у ПАРЄ розповів, що в Україні нема політичних переслідувань

Опозиція опирається зусиллям влади побороти корупцію. Про це заявив президент України Віктор Янукович, виступаючи у Страсбурзі на літній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.

Як повідомив президент, в країні розгорнуто потужну антикорупційну кампанію без огляду на посади і партійну приналежність, однак корупціонери з опозиції намагаються сховатися за гасло «політичних переслідувань».

«Порушено сотні кримінальних справ проти представників чинної та колишньої влади. В той же час, прикриваючись статусом опозиції, колишні високопосадовці намагаються уникнути відповідальності за корупційні вчинки, що не мають нічого спільного з політичною діяльністю», – заявив Янукович, виступаючи перед Парламентською асамблеєю.

Він також закликав євродепутатів бути об’єктивними.

«Пропонуємо оцінювати ситуацію в Україні, виходячи з об’єктивних чинників, а не з політичних заяв», – сказав Янукович.


Після виголошеної промови президентові поставили запитання про те, чому Генеральна прокуратура заборонила приїхати на сесію в Страсбург його головній опонентці, лідеру «Батьківщини» Юлії Тимошенко.

На це президент відповів, що в принципі він виступає за те, аби українські політики «не знали кордонів, їздили по всьому світу, і їх чули». Однак, за словами Януковича, він не має жодного стосунку до рішень, які приймають правоохоронні органи.

«Ми сьогодні маємо можливість, дивлячись друг другу в очі, говорити правду. Я, як президент, не маю таких прав приказувати слідчому чи генеральній прокуратурі, кому куди їхати», – повідомив Янукович.

А пізніше в інтерв’ю європейським ЗМІ він заявив, що, як президент, був би зацікавлений у тому, аби процесу Тимошенко і пов’язаних з ним скарг на політичні переслідування взагалі не було, оскільки це шкодить іміджу України.

«Я би зробив усе, щоб цього процесу не було взагалі, щоб він не існував, щоб ця так звана проблема, яка сьогодні мусується в суспільстві і світі, не існувала», – поскаржився Янукович. При цьому він пояснив, що влада не має іншого виходу і не може закривати очі на протиправні дії екс-урядовців.

Утім, членів ПАРЄ звернення Януковича, як виглядає, не переконало. 29 євродепутатів підписали у вівторок резолюцію щодо ситуації в Україні, в якій висловили стурбованість арештами опозиційних політиків. Такі арешти і обмеження на поїздки відомих діячів опозиції в документі названо неприйнятними.

Не вірити Януковичу закликали також учасники пікету, який влаштували під стінами Ради Європи представники української діаспори та деякі опозиційні депутати. Пікетники тримали гасла з написами «Ні політичним переслідуванням в Україні!» та «Янукович, припини брехати Європі!»

Європейський вояж президента був позначений скандалом із пресою. Напередодні виступу президента деякі ЗМІ повідомили про дзвінки, які буцімто надходили до членів ПАРЄ з представництва України при Раді Європи з проханням не ставити Януковичу незручних запитань. Утім, у Департаменті інформаційної політики МЗС України цю інформацію категорично заперечили.

Виступ Януковича в ПАРЄ позначився також традиційним конфузом. Читаючи текст з аркуша, президент обмовився, назвавши бюрократичну систему «демократичною».

«І ця демократична система, корупційна, вона будувалась роками, десятиліттями», – повідомив Янукович.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG