Спеціальні потреби

Янукович незадоволений досягненнями своєї адміністрації


Янукович незадоволений досягненнями своєї адміністрації
Янукович незадоволений досягненнями своєї адміністрації

Президент України Віктор Янукович незадоволений результатами першого року перебування при владі. Критичну оцінку досягненням своєї адміністрації він дав у щорічному посланні до Верховної ради:

«Даючи загальну оцінку роботі влади за минулий період, чи можу я бути задоволений першими підсумками? Випереджаючи критиків та опонентів, відразу скажу – і відкрито скажу – ні . Із задумів та планів на 2010 рік ми спромоглися реалізувати щонайбільше третину».

Серед причин низкої ефективності дій влади пан Янукович згадав неготовність уряду і суспільства до змін. Опір реформам чинить бюрократичний апарат, а підприємці, на думку президента, не виявляють достатньо ініціативи, обмежуючись критикою дій влади. Віктор Янукович називає своїм завданням «витягнути Україну з історичної «ями» перехідного періоду, в яку вона потрапила через постійні кризи, через боротьбу за владу і власність».

Серед резонансних заяв глави держави – намір скасувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель та заява про готовність ламати тіньові корупційні схеми та виявляти корупцінонерів, де б вони не працювали. Пан Янукович також чи не вперше публічно озвучив ідею формалізації співпраці України з Митним союзом, до якого входять Росія, Білорусь і Казахстан.

Парламентська опозиція досить критично оцінила президентську промову. Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає, що глава держави свідомо уникнув звіту про те, як виконав свої передвиборчі обіцянки, обмежившись лише констатацією фактів про стан країни:

«Перше, чого ми не почули – це детального і чіткого звіту про те, як виконані обіцянки президента, які він давав під час своєї президентської виборчої кампанії. Ми не почули жодного звіту по жодному його біг-борду, тому що жоден його біг-борд не виконаний», – цитує екс-прем’єра її сайт. Тимошенко також дорікнула опоненту за те, що той не пролив світла на власну програму дій.

Інший опонент пана Януковича лідер партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк назвав щорічне послання президента України до Верховної ради «беззмістовним». Мовляв, очікував від глави держави більш критичного аналізу стану країни:

«Президент зобов’язаний був підбити підсумки 2010 року, починаючи з економічного падіння, боргової ями, зростання безробіття, зростання цін і тарифів, повної і тотальної невизначеності в зовнішній політиці. І результатом цього виступу мала б бути заява президента про те, що він прийняв рішення відправити уряд у відставку. Це був би зрозумілий посил. Але він цього не зробив», – заявив Яценюк.

Претензії до послання президента й у партії «Наша Україна». Голова політради партії Валентин Наливайченко каже, що не дочекався від глави держави інформації про зміст пропонованих ним реформ:

«Після року роботи президент міг представити ясний виклад суті докорінних реформ. Натомість країна почула доповідь з урізаними оцінками і черговими добрими побажаннями. За словами не видно ані руху вперед, ані розуміння реальних проблем наших людей», – каже Наливайченко.

XS
SM
MD
LG