Спеціальні потреби

«Вашингтон пост» звинуватила Путіна в «відновленні диктатури»


Газета «Вашингтон пост» у четвер звинуватила президента Володимира Путіна в «відновленні диктатури в Росії» і спробах обмежити доступ росіян до незалежних ЗМІ, не контрольованих урядом. У своїй редакційній статті газета пише, що Путін «відновив диктатуру в Росії під ширмою законності».

«Ця ширма нездатна обдурити уважну людину, – продовжує газета, – але, втім, такої мети в дійсності і не ставиться. Путін віддає перевагу правити за допомогою страху. Але цей обман забезпечує прикриття апологетам Путіна на Заході і дає матеріал для його все більш сюрреалістичної і агресивної пропагандистської кампанії».

Ілюстрацією цього, зазначає газета, є доля телеканалу «Дощ» – останнього незалежного телевізійного каналу країни.

«Дощ» був заснований п’ять років тому, коли державне телебачення стало настільки раболіпним, що, як висловився головний редактор телеканалу 33-річний Михайло Зигар, який відвідав редакцію «Вашингтон пост», «більшість людей, яких ми знали, перестали дивитися його». Редакційна стаття стверджує, що «Дощ» пропонує реальні новини та збалансовані коментарі.

У цьому році Путін перейшов до дій, вказує газета. Напередодні Зимових Олімпійських ігор у Сочі всі великі кабельні оператори відмовилися від трансляції каналу. Потім йому не продовжили договір оренди телестудії. Після цього, пише «Вашингтон пост», російський парламент прийняв, а президент Путін підписав закон, що забороняє будь-яким приватним каналам розміщувати рекламу з січня майбутнього року.

«Це найнебезпечніша проблема», – каже Зигар.

Крім того, «Вашингтон пост» нагадує, що російський парламент цього року розширив сферу застосування «антиекстремістского» законодавства, дозволивши прокуратурі розглядати практично будь-яку критику, як злочин.

«Гіпотетично, якщо якийсь гість програми скаже, що Крим треба повернути Україні, мене можуть посадити у в’язницю на п’ять років», – говорить Зигар.

«Набагато простіше позбутися нас за допомогою економічного тиску», – додає він.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG