Спеціальні потреби

Факт проведення Кубка світу з футболу в ПАР приписують Манделі


Момент, який мав стати часом перемоги для колишнього президента Південно-Африканської Республіки легендарного Нельсона Мандели, був затьмарений трагедією. Напередодні відкриття Кубка світу з футболу-2010 у ПАР в автомобільній катастрофі загинула правнучка африканського лідера. Через скорботу Нельсон Мандела не прибув на церемонію відкриття змагань. Про роль колишнього президента у перемозі ПАР за право проведення Чемпіонату світу з футболу та значення цієї події для нього в інтерв’ю розповідає його дружина.

Цей момент – ще один крок на шляху до свободи та рівності. Нельсон Мандела, який об’єднав свою країну, зустрічає світ на святі футболу у Південно-Африканській Республіці. З самого початку до кінця Нельсон Мандела був залучений у змагання за право провести Кубок світу з футболу.

Як розповідає його дуржина Ґраса Машел він очолював процес до останнього дня:

«Для багатьох з нас зрозуміло, що його присутність вплинула на комітет таким чином, що вони зрозуміли важливість перемоги Південно-Ариканської Республік, зважаючи на нашу новітню історію».

Расова нерівність та жорстокість були частиною історії правління апартеїду. Боротьба Нельсона Мандели з апартеїдом коштувала йому 27 років ув’язнення. Але про нього за цей час не забули. Вийшовши з в’язниці він став першим чорношкірим президентом в історії Південно-Африканської Республіки.

«Дамо ворогам мир та свободу. Ми не хочемо повторення страшних часів апартеїду», заявив Мандела.

І одним із шляхів об’єднання колишніх ворогів став спорт. Мандела зламав стереотип про те, що регбі є грою лише для білих, підтримавши команду з цього виду спорту, яка була символом апартеїду. Про команду, яка стала переможцем Кубка світу з регбі у 1995 році, нещодавно було знято фільм. Ця подія об’єднала біле та чорношкіре населення ПАР як ніяка інша.

Спорт має силу змінити світ, силу надихнути та об’єднати людей так, як ніщо інше. Він є більш потужним знаряддям, ніж уряд у зруйнуванні расових бар’єрів.

Манделу завжди пам’ятатимуть як лідера, який дивився у майбутнє. Якщо коротко – його пам’ятатимуть за якість лідерства.


  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG