Спеціальні потреби

Вільямс: інвестори вітали б відновлення співпраці України з МВФПрезидент Американсько-української бізнес ради Морґан Вільямс вважає, що для інвесторів відновлення Україною співпраці з МВФ було б загалом позитивним сигналом. Проте, він наголошує, що в цьому питанні не слід чекати прориву, поки влада не зробить суттєвіших кроків назустріч підприємцям.

«Уряд поки що демонструє готовність йти на співпрацю з МВФ. Подивимося, чи вдасться їм домовитися і розблокувати фінансування. Але мені здається, що найсерйознішим сигналом для інвесторів може бути інформація про вирішення проблеми з поверненням податку на додану вартість експортерам. Йдеться про суму у три мільярди доларів. Лише експортерам зерна уряд вже більше року винен понад 500 мільйонів доларів. Це одна із найсерйозніших проблем для інвесторів. Уряд має щось із цим вдіяти і розробити механізм і часові рамки повернення цих грошей. Ми нині обговорюємо з владою, як це зробити. І якщо рішення буде знайдене – це буде надзвичайно позитивний сигнал для інвесторів» – заявив Вільямс в інтерв'ю «Голосу Америки».

Експерт називає поки що чи не єдиним позитивним кроком, на який відреагували міжнародні рейтингові агенції, швидке формування нової владної команди. Однак поки не почнуться серйозні реформи, вважає Вільямс, серйозні гроші в Україну не прийдуть.

«Міжнародні рейтингові агенції підвищили свої оцінки в першу чергу через те, що в Україні сформовано уряд. Консолідовано Раду, Кабмін і президентську гілку влади. Це може означати стабілізацію ситуації і можливість щось зробити. Тобто покращення сталося, але не настільки суттєве. Україні потрібно зробити значно більше, щоб повернути довіру. Тоді позичати гроші на міжнародних ринках можна буде значно дешевше. Отже, перші кроки зроблені, але потрібен час, щоб зрозуміти наскільки цей уряд готовий до тривалих реформ, які мають покращити як імідж цієї команди, так і життя в країні вцілому», – резюмував Вільямс.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG